pályázat;lakópark;Duna;hallgató;Budapesti Corvinus Egyetem;evezősközpont;Római-part 2100;ingatlanhirek.hu;

2013-11-25 06:15:00

Római-part 2100-ban

Fürdőzhető Dunát, árvízvédett lakóparkokat és nemzetközi jelentőségű evezősközpontot álmodott meg az az egyetemista csapat, amely a Római-part 2100 néven kiírt pályázat győztese lett - írja az ingatlanhirek.hu.

A győztes pályázatot a Budapesti Corvinus Egyetem négy hallgatója, Horváth Bettina, Hrabák Luca, Papp Márton és Városy Dóra Marianna nyújtotta be.

"A nyertes csapat azzal emelkedett ki a többi közül, hogy rendkívül alapos helyzetértékelést követően határozta meg a víziót, a megvalósítását célzó koncepciót illetve ennek ütemezését - mondja Takács Ernő, az IFK elnöke.

A pályázat koncepciója szerint 2100-ban a Római part "egy árvízvédelmi szempontból védett, közkedvelt természetes rekreációs terület lesz, amely a lakók, látogatók és befektetők által egyaránt kihasználható sport és pihenési funkciókat jelent."

A pályázók úgy látják, hogy a part jelenlegi helyzetét tekintve elhanyagolt, szabályozatlan, leromlott, funkcióját elveszített, árvíz által veszélyeztetett terület a politika ütközőzónájában.

Azonban természeti környezetével, és egyediségével, a budapesti agglomeráció és általa vonzott idegenforgalom megnövésével jó vásárlóerőt jelent a Római-parton létesülő vállalkozásoknak.

Több mint 2700 ember megkérdezésével felmérést készítettek: ebből az derült ki, hogy a látogatókat leginkább a rendezetlen környezet, kerékpárút megoldatlansága, az illemhelyek hiánya zavarja, és úgy gondolják, az evezést egyensúlyba kellene hozni más szempontokkal.

A megkérdezetteket leginkább az árnyas, fás környezet és a víz közelsége vonzotta.