Pick Szeged;Bajnokok Ligája;Szentpétervár;férfi kézilabda;Fehér Miklós;MKB-MVM Veszprém;

2013-12-02 06:53:00

Nagy nélkül is tarolt az MKB

Az MKB-MVM Veszprém nagyon könnyedén verte 29-20-ra a Szentpétervárt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó idei csoportmérkőzésén. Kettős győzelemmel léphet az EHF Kupa csoportkörébe a Pick Szeged, amely szombaton, hazai pályán bizonyult jobbnak a Benficánál. Ugyancsak várhatja a sorsolást ugyanitt a Csurgó, amely szintén kettős győzelemmel lépett túl a török Besiktason.

A veretlen MKB-MVM Veszprém a nyeretlen Szentpétervárt fogadta a kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának utolsó idei, 7. fordulójában. Esélyeshez méltóan kezdett a magyar csapat, Iváncsik Tamás pörgetése már a harmadik magyar gólt hozta.

A vendégek először a 8. percben találtak be, de Gulyás Péter hatalmas bombával mindjárt válaszolt. Nem is tudott feljebb kapaszkodni az orosz gárda, így a 15. percben 6-2-nél időt kért a vendég tréner.

Nagy László szereplését nem kockáztatta meg Carlos Ortega vezetőedző, de nem is volt rá szüksége, betonbiztos volt a védelem, ráadásul Fazekas Nándor is elképesztő formában védett.

Iváncsik Gergő gyönyörű góljával már hat volt az előny, majd Pesic beállóból birkózta be magát és a labdát a kapuba, 11-4. A játékrész utolsó gólját Ugalde szerezte, megnyugtató, 13-7-es előnnyel mehetett pihenőre a magyar alakulat.

A második félidő sem kezdődött rosszul, Jamali bombájával a 14. percben már is ki is alakulat a tízgólos különbség, 20-10.

Innentől már nem volt kérdés a találkozó végkimenetele, változott is a játék képe, a Veszprém lazábbra vette a védekezést, így gyakorlatilag mindkét oldalon minden támadás szebbnél szebb gólokkal ért véget.

Az MKB végül 29-20-as győzelmet aratott, így továbbra is hibátlanul áll csoportja élén, gyakorlatilag semmi nem veszélyezteti az elsőségét.

Hasonló sikert hozott az EHF-kupában vitézkedő Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának hazai mérkőzése is, amely ünnepélyes keretek között vette kezdetét a Benfica ellen.

Ugyanis a hazaiak, ahogy a múlt heti, portugáliai összecsapást, így a mostani visszavágót is Fehér Miklós emlékének szentelték.

A szegedi találkozón a kezdő dobást a Benfica egykori magyar válogatott futballistájának édesapja, id. Fehér Miklós végezte el.

A meccsen aztán a múlt heti, portugáliai egygólos győzelem után a Tisza-partiak 31-25 arányban verték a Benfica együttesét, így kettős győzelemmel jutott be az EHF-kupa csoportkörébe.

Eredmények

BL, A csoport, 7. forduló:
MKB-MVM Veszprém - Szanktpetyerburg (orosz) 29-20
Celje (szlovén)-Croatia Zagreb (horvát) 26-20
Zaporizzsja (ukrán) - RN Löwen (német) 26-32
A csoport állása: 1. MKB-MVM Veszprém 14 pont, 2. Rhein-Neckar Löwen 11, 3. Zaporizzsja 7, 4. Celje 6, 5. Croatia Zagreb 4, 6. Szanktpetyerburg 0

EHF Kupa, a 16-os középdöntőbe jutásért, visszavágó
Pick Szeged-Benfica (portugál) 31-25
Továbbjutott: a Szeged kettős győzelemmel, 56-49-es összesítéssel.
Csurgó-Besiktas (török) 34-25
Továbbjutott: a Csurgó kettős győzelemmel, 65-54-es összesítéssel.

A szegedi találkozón a hazaiak végig vezettek, Balogh a lisszaboni hét gólja után ezúttal 10-et szórt, de Zubai és Larholm is ellenállhatatlan volt.

A Tisza-parti alakulat a már említett trió klasszis játékának köszönhetően az utolsó tíz percre hatgólos előnyre tett szert, melyet a mérkőzés végéig meg is tartott.

Tegnap este csatlakozott a szegediekhez a Csurgó is, miután  a hazai pályán elért 34-25-tel kettős győzelemmel jutottak be ők is a legjobb 16 közé.