Néhány ezer tüntető a reggeli órákban zárta el a kormány épületéhez vezető utcákat, hogy az ott dolgozók ne jussanak be az épületbe. Médiajelentések szerint emiatt a kormányhivatalnokok mind hazamentek.
A Függetlenség terén a tilalom ellenére már több tucatnyi sátrat állítottak fel, számuk egyre növekszik. A főtér közelében lévő Szakszervezetek Házának falán óriáskivetítőn folyamatosan az Európai Unió zászlaja látható. Az épületet előző nap foglalták el a tüntetők.
Egyelőre nyugodt a helyzet a belvárosban.
Közben a parlament illetékes bizottsága jóváhagyta a kormány elleni bizalmatlansági indítvánnyal kapcsolatos előterjesztést. Vitalij Klicsko, az Ütés (Udar) párt vezetője, aki tagja a bizottságnak, a döntés után kijelentette, hogy nem elegendő a kormány menesztése, hanem teljes hatalomváltásra van szükség az országban, beleértve Viktor Janukovics elnök távozását. A kormány elleni bizalmatlansági indítványról várhatóan a keddi plenáris ülésen tárgyal a parlament.
A tüntetők által szintén elfoglalt kijevi adminisztráció épületébe érkezett hétfőn a kormányzó Régiók Pártjának két közismert képviselője, hogy beszéljen a demonstrálókkal, akik azonban kifütyülték és elkergették őket. A tüntetők csak az épület auláját foglalták el melegedőnek, a ház többi részében zavartalanul dolgoznak a városvezetés alkalmazottjai.
Három nyugat-ukrajnai megye, Lviv, Ivano-Frankivszk és Ternopil vezetése máris csatlakozott az ellenzéki pártok által vasárnap meghirdetett általános sztrájkhoz. Kelet-Ukrajnában a Donyec-medence Független Bányász Szakszervezete közleményben tudatta, hogy kész csatlakozni a sztrájkfelhíváshoz, továbbá követeli Janukovics elnök és a kormány távozását a hatalomból. A szakszervezet tájékoztatása szerint a bányászokat mélyen felháborította az egyetemisták kijevi tüntetésének szombat hajnali erőszakos feloszlatása. Főként ez állította őket szembe az ország vezetésével.