női kézilabda;Görbicz Anita;Európa-bajnokság;Hajdu István;szerbiai világbajnokság;

2013-12-09 06:55:00

Remekül sikerült nyitány

A tavalyi Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott - különösen második félidei remek teljesítményével - 35-27-re legyőzte a cseh csapatot a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának szombati nyitányán. Ma az esélytelennek tartott Tunézia lesz Görbiczék ellenfele.

Mind a magyar csapat, mind a támogatásukra Újvidékre érkezett, kétszáz főnyi honi szurkolósereg nehezen lendült bele a csehek elleni nyitómérkőzésbe. Az ellenfél gyorsabb, dinamikusabb kézilabdát mutatott az elején, a magyarok pedig - különösen a védelem bal oldalán - sok hibával játszottak. Görbicz Anita vezető gólja után az ellenfél nem egyszerűen kiegyenlített, hanem a vezetést is átvette, és percekig meg is őrizte előnyét.

Az első tíz percben a Hajdu István játékosok csak futottak az eredmény után, a csehek - különösen a remekül játszó Knedliková révén - kezükben tartották a mérkőzést, s olykor két góllal vezettek. A fölényük voltaképpen a 20. percig tartott, amikor is Poznarová nyakon ütötte Görbiczet, ezért egyből piros lapot kapott, a magyar irányítót pedig le kellett cserélni, és csak a második félidőben tért vissza.

A mieink ezt követően tudtak először előnybe kerülni (23. perc: 14-13), majd kínkeservesen kétgólos vezetést szerezni a pihenőre (18-16). A támadójáték ugyan elfogadhatóvá vált, ám a 16 kapott gól a védelem és a kapusteljesítmény kritikája volt.

A második félidőben aztán egy másik magyar csapatot láthattunk, amely olykor brillírozott és szemre is látványos kézilabdát játszott. Görbicz ismét pályán volt, szervezte a játékot, pazar passzai és góljai szárnyakat adtak a lányoknak. A második félidő közepén két ízben is tízgólos volt a fór, de a vége sem lett csúnya: 35-27.

A találkozó után Hajdu mester így nyilatkozott: "Nagy kő esett le a szívemről. A nyitómérkőzéstől kicsit féltem, ismerve a cseh csapatot, tudtam, hogy nehéz lesz. A találkozó bizonyos szakaszában nagyon jól játszottunk, s ez döntőnek bizonyult. A meccsen voltak jó és felejthető részek. A folytatásban szeretnénk úgy játszani, hogy kevesebb hiba legyen, mint ma" - mondta a szakember.

Románia-Tunézia 27-17

A kilenc gólt szerző Görbicz szerint a csapat nagyon fontos mérkőzést nyert meg a nehézkes indulás ellenére.

"Amikor feljavult a játékunk, különösen a védekezésünk, akkor már nem volt kérdéses, ki nyer - tette hozzá.

"Úgy érzem, az eredmény nem tükrözi, milyen jól játszottunk mi is. Poznarova kiállításig egyenlő ellenfelei voltunk a nagyon erős magyar csapatnak" - mondta Jan Basny, a csehek szövetségi kapitánya.

A tegnapi pihenőnap után ma 14.45-kor - remélhetőleg átmozgató edzéssé lényegülő meccsen - jön Tunézia csapata.