Ám nem csupán a vezérigazgatók, azok helyettesei is csinos összeget szakítottak: az MFB két vezérigazgató-helyettese 17-18 millió forintot vihetett haza tavalyi munkáért. „Egyetlen ember és egyetlen forint sincsen, amit ajándékba kapott volna bárki is. A prémiumok mögött vállalt és értékelt pluszteljesítmény van, kinek-kinek sok-sok túlórája, átdolgozott hétvégéje” – ezzel indokolta a bank az extra összegű jutalmakat.
A vasúttárságnak is volt magyarázata a prémiumokra, miszerint „a MÁV Zrt. évtizedek óta első ízben tavaly ért el pozitív, 2,9 milliárd forintos üzemi eredményt”. Ebből azonban a társaság dolgozói nem sokat láttak, ugyanis amíg Dávid Ilona vezérigazgató majdnem 20 millió forintot vihetett haza, egy átlagos vasutasnak mindössze 20 ezer forint jutott.
Ugyan a devizahitelesek megsegítésére létrehozott Nemzeti Eszközkezelő Zrt. kudarca aligha vitatható, a zrt.-nél másképpen ítélték meg a tavalyi teljesítményt: a cégvezető Csillag Tamás 10,8 millió forintos jutalmat kapott. A társaság nem is nagyon próbált magyarázkodni, mindössze annyit írtak a lapnak, hogy „a 2012. évre megállapított prémiumfeladatok kiértékelését követően a tulajdonosi jogok gyakorlója, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő engedélyezte az összeg kifizetését”.
A lap több tucat állami céget keresett meg a jutalmak felől érdeklődve, és csupán két olyan állami társaság volt, ahol nem voltak milliós kifizetések: a Magyar Posta Zrt. és az Erzsébet Szállodák Nonprofit Kft.