prémium;Szanyi Tibor;állami vezetők;visszakövetel;

- Szanyi: "Vissza a pénzt!"

2010-ben a Fidesz azzal indította "kormányzását", hogy az átlagjövedelmű állami alkalmazottak végkielégítését visszamenőlegesen 98%-os brutáladóval sújtotta. Tisztességesen dolgozó alkalmazottak tízezreit fosztotta meg jogos járandóságuktól, mondván: pofátlanul és erkölcstelenül jutottak az egy élet munkája után felvett pénzhez. Európai ítéletek sora bizonyítja, hogy a Fidesz diktatórikusan sarcolt! - írja közleményében Szanyi Tibor.

A szocialista képviselő szerint ma már tudjuk: a Fidesz közcégek vezetői székeiben pöffeszkedő pártkatonái szemérmetlenebbül garázdálkodnak, mint a bagdadi tolvaj és a viszkis rabló együttvéve!

A közlemény így folytatódik: Nem szeretnénk, ha az önkormányzati cégvezetők után most az állami vállalatok vezetőit is futni hagyná Orbán Viktor, aki a helyhatóságok vagyonkezelőinek élén csücsülő káderektől januárban nem kérte vissza a tetemes jutalmakat. Eddig senkinek nem vágta le a kezét, aki belenyúlta a pénztárba, most ismét itt a ragyogó alkalom!

Csillag Tamás, a Nemzeti Eszközkezelő vezetője például 11 millió forintos prémiummal gazdagodott. A devizahitelesek mentésére szerveződött cégnek 4 igazgatóhelyettese is van. Vajon a bajba jutott hitelesek mentésében semmilyen érdemi eredményt fel nem mutató NET vezetőgárdájának tagjai mennyivel gyarapodtak, és ha gyarapodtak, mit tettek ezért cserébe?

Továbbra is várjuk, hogy a Fidesz vegye vissza az állami cégek vezetőitől a pofátlanul felmarkolt tízmilliós prémiumokat!

A Fidesz pénztártól való elzavarása után részletesen el fogjuk számoltatni azokat, akik Orbán Viktor engedélyével ma még pofátlanul fúrhatják a kasszát! - zárul Szanyi Tibor közleménye.

Hunvald Györgynek adott igazat a magyar állammal szemben az Emberi Jogok Európai Bírósága, amely megállapította: a magyar hatóságok megsértették a volt MSZP-s erzsébetvárosi polgármester szabadságjogait az ellene folytatott eljárás során. Hunvald - aki az erzsébetvárosi ingatlanüggyel összefüggésben még 2009 februárjában került előzetes letartóztatásba, a legszigorúbb kényszerintézkedés pedig rövid megszakításokkal egészen 2011 októberéig érvényben volt ellene - 2010 őszén fordult az emberi jogi bírósághoz.