A bírósági ítélet az árfolyamréssel kapcsolatban kimondja: a kölcsönösszeg és a törlesztőrészlet különböző árfolyamokon való számítása "matematikai művelet, amely mögött tényleges deviza vétel és eladás nincs". Az egyoldalú szerződésmódosítással kapcsolatban eddig többféle ítélet is született: másodfokon volt olyan bíróság, amely szerint az egyoldalú szerződésmódosításra okot adó tényezők felsorolása elegendő, más bíróság azonban megsemmisítette ezeket a módosításokat, mivel a szerződésben nincs meghatározva, hogy pontosan milyen esetekben és hogyan változnak a díjak és költségek.
A bíróság úgy értékeli, hogy a havi törlesztőrészlet kiszámítási módjára vonatkozó feltétel tisztességtelensége miatt a szerződés teljesíthetetlen. Ez esetben az eredeti állapotot kell helyreállítani, vagyis az adósnak egyösszegben kell kifizetnie a tartozását. Kérdés azonban, hogy milyen árfolyamon, és milyen kamattal. Hogy mi a szerződés teljes vagy részleges semmisségének jogkövetkezménye, arról a Kúria jövő hétfői jogegységi tanácsa fog tárgyalni. Az ülésen azt is megvitatják a legfelsőbb bírói fórum tagjai, hogy maga a devizahitel-konstrukció tisztességes, illetőleg állt-e valóban deviza a hitelek mögött.
A kormány kijelentette: a Kúria állásfoglalása után benyújtja a parlamenthez újabb devizahiteles mentőcsomagját. A magyarok többsége olyan devizahiteles mentőcsomagot támogatna, amely a valóban rászorulóknak, például a munkanélkülivé vált, fizetni nem képes adósoknak nyújtana speciális segítséget - derül ki a Bankmonitor.hu friss reprezentatív kutatásából.
A felmérés rámutatott: a többség szerint az eddigi intézkedések kevésbé érték el ezt a kört, ezért most elsősorban rájuk kellene koncentrálni. A lakosság szerint azonban egy új mentőcsomaggal nem érheti hátrány a forinthiteleseket, a költségeket pedig a többség megosztaná az állam, a bankok és az adósok között.