2006 márciusában láttak napvilágot először olyan híresztelések, miszerint a kínai hivatalnokok ellenőrzése alatt szisztematikus emberöléseket hajtanak végre az áldozatok szerveiért- írja az EP állásfogalása kapcsán Baranyai Kata, a Magyar Falun Dafa Egyesület alelnöke. 2006-ban egy kínai nő nyilvánosságra hozta, hogy abban a kórházban, amelyben ő dolgozott 4000 Falun Gong gyakorlót öltek meg a szerveikért. Egy héttel később, egy kínai katonai orvos amellett, hogy megerősítette, amit a nő mondott, azt is állította, hogy az ilyen erőszakos cselekményekre Kína 36 koncentrációs táborában szintén sor kerül.
"Ez az állásfoglalás egy hangos üzenet a kínai kommunista rezsim számára, miszerint az ilyen, emberiség elleni bűncselekmények elfogadhatatlanok a civilizált társadalmak számára." - mondta Erping Zhang, a Fálun Dáfá Információs Központ szóvivője.
"Mindazon taktikák ellenére, amelyeket a kínai hivatalnokok alkalmaztak annak érdekében, hogy nyomást gyakorlojanak és megfélemlítsék a többi kormányt, hogy megakadályozzák, hogy nyilvvánosságra hozzák ezeket a bűntényeket, nagyon sokan vannak, beleértve az Európai Parlamentet is, akik vállalják azt a kihívást, hogy felszólítsák Pekinget ennek a borzasztó gyakorlatnak a befejezésére." - mondta Zhang. "A vizsgálati jelentések szerint 45.000 és 65.000 közé tehető azon Falun Kung gyakorlóknak a száma, akiket megöltek a szerveikért, profitért cserébe. Ezt meg kell állítani! Ez az egész emberiség elleni sértés!"
Állásfoglalásában az Európai Parlament felszólítja az EU-t és tagállamait, hogy vesse fel a kínai szerveltávolítás ügyét; javasolja, hogy az EU és tagállamai nyilvánosan ítéljék el a szervátültetéshez kapcsolódó visszaéléseket Kínában, és tájékoztassák erről a problémáról Kínába utazó állampolgáraikat; felszólítja az EU-t, hogy átfogóan és átláthatóan vizsgálja meg a Kínában alkalmazott szervátültetési gyakorlatokat, továbbá felszólít, hogy az ilyen etikátlan gyakorlatokban részt vevőket helyezzék bűnvádi eljárás alá;