Szabó Rebekát „visszaesőként” a házelnök 131 ezer forintra büntette. A ugyanis már korábban is kifeszített társaival az ülésteremben molinót, tartott táblát, hogy a kormánypárt szerintük elfogadhatatlan döntéseire felhívja a figyelmet. A képviselő szerint nem azok a visszaesők, akik mindent megtesznek annak érdekében, hogy nyilvánosságra hozzák ezeket az ügyeket, hanem, akik igyekeznek eltusolni. Az ellenzéki képviselő nem akarja a házelnök döntését elfogadni, ezért Scheiring Gáborral a strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul.
A politikus lapunknak elmondta: ha kell, januárban is tiltakozó molinót feszít majd ki az ülésteremben. Hozzátette: reméli, a bíróság ki fogja mondani, hogy az ellenzéki képviselők jogait Magyarországon sem lehet csorbítani. Bevallotta, hogy 50 kiló sincs, ennek ellenére, ha kell cipeli, tartja a molinókat, mert az ellenzéknek ma nagyon kevés az eszköze a magyar parlamentben. Függetlenként még kevesebbszer szólhat és inkább csak akkor, amikor a televízió már nem közvetíti az ülést. Ennek ellenére minden egyes alkalommal kinyitja a száját, amikor azt látja, hogy a fideszesek megpróbálják elfedni az igazságot - fogalmazott. Hozzátette: betartja a parlamenti szabályokat: a molinózást hivatalosan még nem tiltja a jog.
A következő ciklusban más lesz a helyzet. Akkor például a képviselőknek fel kell majd állniuk, ha a házelnök a pulpitusra lép. Pedig Szabó Rebeka szerint nem ettől függ a Ház tekintélye, azt a szakmai viták adnák vissza és az, ha a kormánypárt az ország érdekét szolgáló ellenzéki javaslatokat nem söpörné le rendre. Ha az Országgyűlésben nem lehetne a nőket leszólni. A képviselő azt mondta, a Házban szükség lenne a nőkre, az országban pedig kormányváltásra. Elmondta: példaértékű döntés születhet az ellenzéki képviselők büntetésével kapcsolatban Strassbourgban. Bízik abban, hogy az ítélet nyomán a következő ciklusban Magyarországon sem lehet majd az ellenzéki jogokat korlátozni.