És, ahelyett, hogy összeomolna, most már nincs mit veszteni alapon, inkább felszabadul. A dokinak, aki közli vele, hogy sokat iszik, ránézve szétesett arcára, kaján élvezettel visszavág, hogy "de ön is." És innentől kezdve nincs megállás. Jön a következő orvos, a gyógyszertár, a posta, a lakóközösség, az internet…,hogy végül következzen a "Mennyei ország". Főhősünk, akiről gyanítom, hogy azért remélhetően bármilyen betegség nélkül, valójában Varaga Ferenc József, fantáziadúsan, vagányul, pikírten és kajánkodva borsot tör mindazok orra alá, akik valamilyen szempontból bosszantják.
Lehet az illető lassú, nyársat nyelt patikus éppúgy, mint kutyával negédesen beszélő nénike, vagy nebulóival bánni nem tudó anya, elviselhetetlen szomszéd. Senki nem kíméltetik, nem véletlenül az a könyv alcíme, hogy Gonosz szatíra még gonoszabb életünkről. Napi bosszúságunkat veszi górcső alá. És azokon a dolgokon, amiken rendszeresen feldühítjük magunkat, legyen az hosszas sorban állás, vagy éppen a hivatalok packázásai, most röhögünk.
Varga Ferenc József Karinthy-gyűrűs humorista. A Mikroszkóp tagja volt, továbbra is láthatjuk Sas kabaréjában, hallhatjuk a Rádiókabaréban, olvashatjuk a Hócipőben. Kinevetteti, amin sírnunk kellene. És így tulajdonképpen élvezetessé is teszi azt, amitől elszáll az agyunk. Sodróak a mondatai, szinte érezzük mögöttük azt a gúnyos mosolyt, amivel írta őket. Tudja, hogy nemcsak a főhőse, hanem a társadalom is beteg. Ő ezzel a könyvvel is résztvesz az eléggé reménytelen gyógyító munkában.
Nemzeti Túlvilág Hivatal, D-Plus Kft.