kosárlabda;Adria Liga;

2014-01-10 21:33:00

Adria Liga - Drámai végjátékban kapott ki a Szolnok

A Szolnok hazai pályán drámai végjátékban, egy ponttal kikapott pénteken a horvát Cibona Zagrebtől a férfi kosárlabda Adria Liga 16. fordulójában.

Eredmény, 16. forduló:
Szolnoki Olaj-Cibona Zagreb (horvát) 63-64 (15-18, 17-15, 16-17, 15-14)
-----------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Warren 18, Holiday 11, Lóránt 10

Az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutott, a regionális Adria Ligában pedig a pénteki mérkőzés előtt 5/10-es győzelmi mérleggel álló Szolnok a nyitónegyedben hárompontos hátrányba került, ám a folytatásban főként Willie Warren kosaraival felzárkózott. A 9/6-os mutatóval álló ellenfél a félidőben 33-32-re vezetett a magyar bajnoki ezüstérmes ellen.
Térfélcsere után is fej fej mellett haladt egy darabig a két csapat, a zágrábiaknál a horvát válogatott Dario Saric és Ivan Siriscevic alaposan megszórta a szolnokiakat, míg a Tisza-parti csapatban főként Justin Holiday és Lóránt Péter jeleskedett. A negyedik negyedben a Szolnok ellépett ellenfelétől, már 63-55-re is vezetett, azonban megállt. A horvátok 19 másodperccel a vége előtt, Saric triplájával egyenlítettek (63-63), majd hazai labdaeladást követően Siriscevic büntetőjével kerekedtek felül.
A Szolnok jövő szombaton a bosnyák Siroki Brijeghez látogat.