Az újságírókat ezúttal azonban nem a gazdaság élénkítése foglalkoztatja majd. Az Elysée-palota jelezte, az elnök nem kíván beszélni Julie Gayet színésznővel folytatott állítólagos viszonyáról, amelyről múlt pénteken a Closer című lap írt először, de ha kérdéseket tesznek fel ezzel kapcsolatban, azokra válaszol. Kérdésekre pedig bőven számíthat, mert – amint Chantal Couanno volt konzervatív sportminiszter fogalmazott – az ügy a protokollra is hatással van. Bár Trierweilerrel nem kötöttek házasságot, az újságírónő elkísérte Hollande-ot külföldi útjainak többségére. Amint a Paris Match írta, mindezek után azonban nehéz elképzelni, hogy Trierweiler ott virítson az elnök mellett.
A Closer szerint Hollande nőügye biztonsági kérdéseket is felvet. Nem volt-e veszélyben az élete, ha egy motorbiciklivel furikázott késő este Párizs utcáin, s legfeljebb egy testőre kísérte? Hollande-nak persze volt kitől tanulnia, nem egy elődjének voltak vadregényes nőügyei. Közismert, mennyire a szebbik nem rabjává vált Valérie Giscard d’Estaing, vagy Francois Mitterrand, akiről utóbb kiderült, három családja is volt. Ez esetben azonban már a légyott helyszínének biztonsága is igencsak kérdéses. A lakást a színésznő egy barátja és kollégája, Emmanuelle Hack bocsátotta rendelkezésére. Mint a Mediapart írta, a valódi bérlő állítólag Hack volt férje, Michel Ferracci, aki a Mafiosi című sorozatban szerepelt. Színészi teljesítményét annyira komolyan vette, hogy állítólag kapcsolatba került a korzikai maffiával, s jó kapcsolatokat alakított ki Richard Casanova bandavezérrel. Emmanuelle Hacknak viszonya volt Francois Masinivel is, akit Korzikán lőttek agyon, s a Brises de Mer bűnszövetkezet tagja volt. Ez elsősorban a helyi szerencsejáték-ipart felügyelte.
Kínos helyzetbe kerülhet az eset miatt Manuel Valls belügyminiszter. Ha nem tudott az elnök légyottjairól, úgy megkérdőjelezhetik, kellő jogkörökkel rendelkezik-e, ha viszont tudott róla és senkit sem értesített, akkor még nagyobb bajba kerülhet.
A Journal du Dimanche felmérése szerint a franciák nem csinálnak nagy ügyet elnökük afférjából. 77 százalék szerint mindez a magánügye, 84 százalék pedig úgy fogalmazott, nem változik az elnökről kialakult véleménye.