Dakar;

2014-01-14 06:56:00

Dakar: kemény napon vannak túl a magyarok

Elképesztő szakaszt teljesített a Dakar mezőnye a hetedik versenynapon. Ugyan az eső majd 48 órája zuhogott, a szervezőket mindez egyáltalán nem hatotta meg, és egy centit sem engedtek a 763 kilométeres távból. Mindenesetre a még versenyben lévő magyarokat ez nem zavarta, és célba érve, továbbra is a középmezőny tagjai.

A Sandlander Team autós egysége, a Sebestyén Sándor, Bognár József, Ungvári Miklós (Toyota) trió a 60. helyen zárt nap végén, és ezzel a teljesítménnyel immár a legjobb ötvenen belül találhatóak összetettben, míg a T2-es kategóriában pedig hetedikek.

"Váratlanul hosszú nap volt, sok koncentrációt igényelt. Szép kis magaslatokban jártunk, 3800-4000 méter magasan is megfordultunk. Itt időnként a Toyotának is kevés volt a levegő, de nagy gond nem volt vele. A pályán egyre több a kiszámíthatatlan tényező, most például egy láma szaladt át előttünk, úgyhogy oda is kellett lépnem a fékre. Szerencsére mindhárman elég éberek vagyunk" - jegyezte meg Sebestyén Sándor.

A motorosok között versenyző Dési János a szakasz után az összetettben is az 57. helyet foglalta el.
Tegnap a Dakar országot váltott: az autós és kamionos mezőny Chilébe ment, ahol a 823 kilométerből 302 lesz a mért szakasz. Mindeközben a motorosok és a quadosok már Bolíviában tartózkodott, és a mezőny a calamai táborban egyesül. A tegnapi szakasz lapzártánk után ért véget.