Oroszország;terrorizmus;Csecsenföld;Doku Umarov;

- Hetedjére terjesztik a csecsen hadúr halálhírét

Csecsenföld elnöke azt állítja, újabb, megdönthetetlen bizonyítékai vannak arra vonatkozóan, hogy Doku Umarov csecsenföldi hadúr már rég halott.

Az Interfax hírügynökség szerint Ramzan Kadirov azt közölte pénteken újságírókkal, hogy birtokában van a kabardföldi és a dagesztáni "emír" megbeszéléséről készült felvétel, amelyen arról tanácskoznak, hogy Umarov halála miatt meg kell választani az úgynevezett Kaukázusi Emirátus vezetőjét.

A felvételen a kabarföldi "emír" a dagesztáni vezetőt javasolja a tisztségre, a dagesztáni fegyveresek pedig egy bizonyos csecsenföldi születésű Vadalovot akarnak emírnek.

Csecsenföld elnöke december 18-án jelentette be sajtótájékoztatóján Umarov halálhírét, de sem akkor, sem most nem erősítette meg ezt az orosz titkosszolgálat. Kadirov akkor közölte, hogy Umarov, "a nép ellensége" már semmilyen veszélyt nem jelent a Csecsen Köztársaságra, s úgy vélte, megtalálják a holttestét is.

"Egyelőre nem tudjuk megerősíteni Doku Umarov halálhírét. Nem áll a rendelkezésünkre ilyen értesülés" – közölte az Interfax hírügynökséggel az újabb csecsen elnöki bejelentést követően az orosz titkosszolgálat egyik illetékese.

Umarov 2007-ben alapította meg a Kaukázusi Emirátus nevű szélsőséges szakadár szervezetet. Azóta hét alkalommal jelentették be megölését.

A csecsen terroristavezér több oroszországi terrorcselekmény elkövetését is magára vállalta, köztük a Nyevszkij expresszvonat ellen 2009-ben végrehajtott robbantást, a 2010-ben a moszkvai metróban és 2011-ben a domogyedovói repülőtéren elkövetett merényleteket. Oroszországban szövetségi elfogatóparancsot adtak ki ellene.

Az Egyesült Államokban 2010 júniusában vették fel a nemzetközi terroristák listájára, 2011-ben pedig az ENSZ Biztonsági Tanácsa vette be abba a névsorba, amelyben az al-Kaida nemzetközi terrorhálózattal kapcsolatban álló terroristák neve szerepel.     

http://www.interfax.ru/russia/txt/352055

Nem tudni, hogy kit és hogy szólít meg a Sorsok Háza, mert semmit nem tudni a tervezett kiállításról, csak azt, hogy a magyar holokauszthoz vezető történelmi folyamatokat tisztogatni igyekvő, politikailag elkötelezz Schmidt Máriát bízták meg vele, s ruházták fel teljehatalommal - véli Vámos Tibor akadémikus.