Az osztrák anyabank döntésének értelmében azonban nem vonul ki, hanem Magyarországon marad a Raiffeisen leányvállalata. Ezzel kapcsolatban a Hír TV-ben a vezérigazgató-helyettes azt mondta, a kérdést vizsgálva távolabbról kell szemlélni, hiszen a Raiffeisen egy nemzetközi bankcsoport, a magyar leánybank pedig egy regionális stratégia részeként működik. „Nyilván megnéztünk ajánlatokat, voltak ajánlatok, ez igaz, ugyanakkor úgy döntöttünk, hogy ezekkel nem élünk.”
Melyek a problémák, és melyek a lehetőségek – tette fel a kérdést Kementzey. A problémák közé sorolta a magas bankadót, és azt hogy a válságjelenségek miatti hitelportfólió nagy költségekkel jár. Hozzátette viszont, hogy a magyar piac sok lehetőséget is tartogat.
Lehetőségként tekint azonban arra, hogy a cégnek komoly piaci részesedése van az országban, „több mint ezer milliárd forintos betétállományt kezelünk, a vállalati üzletágban 11 százalékos piaci résszel a harmadik legnagyobb bank vagyunk, a lakossági üzletágban egy 6 százalék körüli piaci részünk van”. – Érzékeljük, azt, hogy lehet egy gazdasági fordulat, egy kis növekedés a következő években, ami egy kereskedelmi bank számára fontos dolog – hangsúlyozta.
Arra a kérdésre, hogy mit kezdenek egy esetleges következő ajánlattal, úgy felelt, „azt gondolom, hogy kapitalizmusban olyat soha nem lehet mondani egy bankcsoportról, hogy nem néz meg ajánlatokat, és nem gondolkodik ajánlatokon.
Azzal kapcsolatban, hogy milyen területeken érdemes mégis maradniuk, úgy fogalmazott, vannak nagyon nyereséget hozó területeik, mint például a private-banking, a vagyonosabb magánügyfelek komplex kiszolgálása, ahol a bank nagyon jól teljesít.
Ugyanakkor akadnak olyan részek is, amelyek a regionális stratégia részeként, egy jó mutatókkal rendelkező bankcsoport keretein belül szolgálhatók ki normálisan, ezektől megválni szintén nehéz. Ilyen a nemzetközi ügyfelek kiszolgálása 20 országban, „ha ebből egy ország hiányzik, az egy nehezebb helyzetet teremt” .
A jelenlegi gazdasági és adópolitika mellett nem tartja vonzónak az országot a banki tőkebefektetés szempontjából. Véleménye szerint a megoldást a bankadó enyhítése jelentené, de erre egyelőre nem látnak jelet – mondta Kementzey a Hír TV műsorában.
Közölte, a csoport egy tőkeemelésen dolgozik, ami a tőkebázis megerősítését hivatott szolgálni. „Az elmúlt években is a vállalati üzletágban világos stratégiánk volt, ugyanakkor a kereslet kisebb volt” – jegyezte meg. Most azonban látnak némi fordulatot, az MNB-nek és a gazdasági mutatóknak köszönhetően.