tenisz;Australian Open;

2014-01-23 06:59:00

A király után a királynő is elköszönt

Miután Novak Djokovics kiesésével Melbourne elveszítette királyát, tegnap a királynőjét is: a kétszeres címvédő fehérorosz Viktorija Azarenka szintén búcsúzott kedvenc Grand Slam-tornájától.

Pedig az Australian Openen szinte minden mellette szólt, például: 18 veretlenül megvívott helyi meccs, hét zsinórban aratott győzelem az ellenfél, a lengyel Agneszka Radwanska felett. És mégsem úgy zajlott a találkozó forgatókönyve, ahogy arra számítani lehetett. Radwanska fantasztikusan játszott, kiváltképp az első és a harmadik szettben, és 2011 után ismét legyőzte a fehérorosz klasszist.

"Ez volt a legjobb itteni negyeddöntőm, azt mondtam magamnak, hogy egyszer már túl kell jussak ezen az állomáson. Ötödszörre sikerült, és remélem, az elődöntő sem a végállomást jelenti majd a számomra" - mosolygott Radwanska.

Mindenesetre nem esélytelen a továbbiakban, hiszen a 20. kiemelt szlovák Dominika Cibulková lesz az ellenfele, igaz, ő 60 perc alatt söpörte el a tavalyi év nagy felfedezettjét, a 11. kiemelt román Simona Halepet.

Az uraknál a világelső Rafael Nadal közel járt ahhoz, hogy azonos repülőn utazva Novak Djokoviccsal hazafelé vegye az irányt. A bolgár Grigor Dimitrov megnyerte ellene az első szettet - a spanyol első játszmavesztése volt a tornán - majd amikor a harmadikban játszmalabdához jutott a saját adogatásánál, nem sokan fogadtak volna Nadal sikerére.

Ám Nadal azért Nadal, mert innen is képes visszajönni. Előbb kivédekezte Dimitrov ziccerét - igaz, csak imával: pár centin múlt a dolog - majd behúzta a harmadik szettet, s megtörte a bolgárt. A negyedik felvonás ezek után sima volt.

"Nagy szerencsém volt Grigor szettlabdájánál. Jól játszott, én pedig a meccs egy részében csak szenvedtem. Örülök, hogy ismét elődöntőzhetek itt" - nyilatkozta Nadal a három és fél órás meccs után.

A spanyol klasszis pályafutása során negyedszer játszhat elődöntőt az Australian Openen, ahol talán legnagyobb ellenfele, Roger Federer vár rá. A svájci exvilágelső játékának nagyon jót tett, hogy Stefan Edberg vette át az edzői teendőket mellette, és ezen a versenyen már-már korábbi önmagát idézi. A majd féléves kihagyás után visszatérő Andy Murray ugyan meccslabdákról megfordította a harmadik játszmát, ám ennél többre nem futotta az erejéből.

Vélhetően ennek a verseny szervezői és a sportág hívei örültek a legjobban, ugyanis a svájci győzelmével összejött a tenisz klasszikusa, azaz a Nadal-Federer elődöntő.

Eredmények
Férfiak: Nadal (spanyol, 1.)-Dimitrov (bolgár, 22.) 3:6, 7:6, 7:6, 6:2; Federer (svájci, 6.)-Murray (brit, 4.) 6:3, 6:4, 6:7, 6:3.
Az elődöntő párosítása: Nadal-Federer, Berdych (cseh, 7.)-Wawrinka (svájci, 8.).Nők: A. Radwanska (lengyel, 5.)-Azarenka (fehérorosz, 2.) 6:1, 5:7, 6:0; Cibulkova (szlovák, 20.)-Halep (román, 11.) 6:3, 6:0.
Az elődöntő párosítása: Bouchard (kanadai, 30.)-Li Na (kínai, 4.), Cibulkova-A. Radwanska.