Az Axel Springertől és a Ringiertől mintegy 700 munkavállaló kerül az osztrák vállalathoz. Az üzletet Marc Walder, az anyacég Ringier AG vezérigazgatója jelentette be azzal, hogy a Ringier és az Axel Springer fúziója érdekében érdekeltségeik egy részét eladják az osztrák VCP-nek.
Úgy tudjuk, a Népszabadság esetében a tulajdonosváltáshoz egy közbeeső állomást is be kell iktatni. A Népszabadság Zrt. - egyetlenként a portfólióból - ma is az anyacég Ringier AG tulajdonában van. Először tehát ezt a helyzetet kell rendezni, a Népszabadság Zrt.-nek is a magyar leányvállalat, a Ringier Kiadó Kft. többségi tulajdonába kell kerülnie. Úgy tudjuk, ez a vásárlás több mint 2 milliárd forintból valósul meg. Elővásárlási joga volt a Népszabadságban kisebbségi tulajdonos szocialista kötődésű Szabad Sajtó Alapítványnak, ám ők erről a lehetőségről lemondtak, a főszerkesztő kiválasztásába pedig azért nem szólhatnak bele, mert a lap több éve veszteséges.
A Ringier nyomda is a VCP-hez kerül, mint ahogy a MediaLog országos lapterjesztő cég is, az Axel Springer kecskeméti nyomdája pedig a Ringier Axel Springerhez. A Ringier AG és az Axel Springer SE ugyanis magyarországi tevékenységét a Ringier Axel Springer Media AG-ba kívánja integrálni. Az új, budapesti székhelyű cég Ringier Axel Springer Magyarország néven fogja megkezdeni tevékenységét. E cég termékkínálatába tartozik majd a legnagyobb példányszámú magyar napilap, a Blikk, illetve több női és bulvárlap továbbá műsorújságok is.
A Ringier Axel Springer Magyarország vezetője Bayer József, az Axel Springer magyarországi cégcsoportjának ügyvezető igazgatója lesz. A Ringier és VCP megállapodásának értelmében a Ringier Magyarország jelenlegi ügyvezető igazgatója, Mihók Attila vezeti majd a VCP új médiavállalatát. Mindezek a lépések a Ringier közleménye szerint a Gazdasági Versenyhivatal és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jóváhagyásától függenek.
A VCP egy független vállalati pénzügyi tanácsadó és befektetési társaság, a médiaszektorban többek között a Gürner+Jahr és a Ringier befektetőpartnereként volt aktív, számos nagyobb médiavállalat, mint például a Bonnier felvásárlási és eladási tranzakcióit pedig tanácsadóként segítette a régióban. A VCP alapítója és senior partnere, Heinrich Pecina évtizedek óta aktív szereplő a magyar piacon.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a cég részt vett a Borsodchem eladásában is. Közleményük szerint a VCP "a Népszabadság nagy tiszteletet parancsoló hagyományaira" építene, amit a kisebbségi tulajdonossal, a Szabad Sajtó Alapítvánnyal együttműködve képzelnek el. Korábban ugyanis híre ment, hogy a VCP nem az igazi vevő, csak átmeneti tulajdonos, amely később Fideszhez kötődő vállalkozóknak játszaná át a lapot.