A romagyilkosságok, Soproni Ágnes színésznő és Balla Irma meggyilkolása, vagy a sorozatgyilkos Magda Marinko magyarországi bűncselekményei - többek között ezek az ügyek fűződnek Petőfi Attila vezérőrnagy nevéhez, akit az országos rendőrfőkapitány most a reménytelennek tűnő soroksári gyilkosság nyomozásával bízott meg.
A 36 éves kisgyermekes anyát, Kardosné Gyurik Krisztinát tavaly szeptember 25-én szokásos esti kocogása közben megfojtották, miután durván bántalmazták, és a feltételezések szerint megerőszakolták. Ennél többet lényegében azóta sem tudni, a nyomozók számtalan verziót vizsgáltak, de nem vezettek eredményre: például a fitneszguru Schobert Norbi röviddel az eset után több, a környéket "terrorizáló" elkövetőt nevezett meg, majd felmerült, hogy hajléktalanok lehettek, azután az is, hogy bérgyilkosság történhetett.
Az biztosnak tűnik, hogy több tettes volt, mivel az asszonyt megkötözték, és két személy DNS-ét rögzítették a helyszínen.
Petőfire vélhetően azután bízták az ügyet, hogy a rendőrök vagy megbizonyosodtak arról, hogy a férjhez nem vezetnek nyomok, vagy ellenkezőleg, nem tudták kizárni a bűnösségét. A nyomozók újra és újra visszamentek, többször kihallgatták a nő férjét, Schobert korábbi rendőrségi iskolatársát, Kardos Lajost, aki a hírek szerint már 13 perccel azután bejelentette felesége eltűnését, hogy a szokásosan fél órát futó feleségének haza kellett volna érnie - ez pedig gyanúsan rövid időnek tűnik, és többnyire azután fordulnak családtagok a rendőrséghez, ha saját forrásaik már kimerültek.
A rendőrök azonban annak ellenére sem jutottak komolyabb eredményre, hogy az ügyre egy 14 fős, speciális nyomozócsoport állt rá. Az országos rendőrfőkapitány, Papp Károly úgy indokolta Petőfi kijelölését a Zsaru Magazinnak, hogy a BRFK amúgy "lelkiismeretesen, a szakma szabályainak mindenben" megfelelt. Petőfi szintén saját alakulattal - többek között két, életellenes ügyekben nagy tapasztalattal rendelkező vidéki rendőri vezetővel - olvashatja át az ügy aktáit. Petőfi egyébként a rendőrség grandiózus 2010-es átszervezésével lett az ORFK bűnügyi főigazgatója. Ő volt az első rendőri vezető, aki a romagyilkosságok kapcsán kimondta, hogy rasszista indíték motiválhatta az elkövetőket. De számos olyan eset fűződik a nevéhez, amelyben már megvolt a rendőrség számára a potenciális gyanúsított, csak kevés bizonyíték állt rendelkezésre.
Ez utóbbi kitétel igaz a január 13-án a Lehel úton történt bankrobbantás elkövetőjére is, akinek nyomai ugyancsak kihűlni látszanak. A rendőrség holnapján hetekig vezető hír volt, hogy 135 fős csoport dolgozik az ügyön. Eközben az ORFK legutóbb is lyukra futott, amikor olyan bejelentést kaptak, hogy a merénylő egy Marina parti teremgarázsban tárolhatja a motorját. A rendőrségnek szerencséje volt, ugyanis, ha a robbantással szerintük nem is, de komoly fegyverkezéssel gyanúsítható a két férfi. A megadott helyszínen ugyanis találtak egy kocsit, tele fegyverrel, füstgránáttal és lőszerekkel. Az ügy azért is érdekes, mert a hatóságok gyorsan kizárták, hogy terrorcselekmény miatt nyomoznának, ám miután egy eddig ismeretlen szervezet, az Őrsereg magára vállalta a nyíltan a bankok ellen szóló támadást, már nem közölték, hogy tévedtek.