aranyérem;Szocsi 2014;

2014-02-08 13:03:00

Szocsi 2014 - Az Egyesült Államoké az első arany

Az Egyesült Államok nyerte az első aranyérmet a szocsiban zajló téli olimpián, mivel szombaton Sage Kotsenburg diadalmaskodott a hódeszkások most debütáló számában, férfi slopestyle-ban (trükkös akadályverseny).

A 20 éves amerikai versenyző 93,5 pontot kapott a bíráktól a három korláttal és három hatalmas ugratóval tarkított pályán bemutatott ugrásaira és trükkjeire, ezzel magabiztosan utasította maga mögé 11 döntős riválisát.

A második helyen a norvég Staale Sandbech, a harmadikon pedig a kanadai Mark McMorris végzett.

A versenyzők kétszer csúszhattak le a pályán, a bírák mindkét produkciójukat pontozták, de minden indulónál csak a magasabb pontszám számított bele a végső sorrendbe. Néhány versenyző a korábbi napok edzései során túl veszélyesnek minősítette a pályát, így a félcsőben kétszeres olimpiai bajnok amerikai Shaun White is, aki végül emiatt nem is állt rajthoz ebben a szakágban.

Kotsenburg - aki már az első lecsúszására megkapta a végül győzelmet érő pontszámot - a slopestyle szakág történetének első olimpiai aranyérmese lett.