Három magyar aranyérmes a Bocskain

2014.02.10. 06:53
Darányi Zsolt (pirosban) és az orosz Tamerlan Magomedov küzd az 58. Bocskai István ökölvívó emlékverseny 69 kilogrammos súlycsop
Öt magyar versenyző közül ketten, Harcsa Zoltán (75 kg) és Darányi Zsolt (69 kg) hagyta el győztesen a ringet az 58. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny szombati fináléiban, így a már pénteken biztosan aranyérmes Varga Miklóssal (60 kg) kiegészülve három kategóriában született hazai siker.

Telt ház várta Európa egyik legrangosabb amatőr versenyének idei fináléit, melyben magas színvonalú küzdelmek zajlottak a ringben. Az már pénteken eldőlt, hogy a hét magyar döntős közül a két könnyűsúlyú nem lép majd szorítóba, miután Gálos Roland elődöntője közben kézsérülést szenvedett, így a kétszeres Európa-bajnoki harmadik Varga Miklós meccs nélkül nyeri az aranyat.

A másik öt hazai finalista közül elsőként az 56 kilogrammos Gálos Viktor lépett ringbe, s pontozásos vereséget szenvedett a kazah Adilet Kurmetovtól. A következő magyar Darányi Zsolt volt, aki már a korábbi napokban is nagyszerűen teljesített, a torna egyik kellemes hazai meglepetését szolgáltatta, a döntőben aztán feltette a koronát addigi produkciójára. A nagyváltósúlyú (69 kg) fináléban ugyanis az orosz Tamerlan Magmedovval kellett összecsapnia, s nagy csatában, 2-1-es pontozással sikerült riválisát legyőznie.

Darányi sikere után következett a középsúlyú (75 kg) hazai döntő, melyen az esélyek egyértelműen a tavalyi győztes, az olimpiai és világbajnoki ötödik, Európa-bajnoki bronzérmes Harcsa Zoltán mellett szóltak Bugyik Imre ellenében. Szántó Imre tanítványa nem is okozott csalódást és simán, 3-0-ra nyert.

"Nyolcvan százalékig megvalósítottam Öcsi bácsi taktikai utasításait, egyre jobb formában érzem magam, végre hosszabb ideig sérülésmentesen tudtam készülni" - nyilatkozta Harcsa. A viadal utolsó döntőjében aztán Bernáth István vereséget szenvedett az orosz Szergej Jegorovtól.

"Elégedett vagyok a mérlegünkkel, különösen úgy, hogy Bacskai Balázs, Hámori Ádám, Vadász András és Nagy Krisztián sérülés miatt nem indulhatott. Látható a kubai edzőtábor jótékony hatása" - összegzett Dr. Csötönyi Sándor, a MÖSZ elnöke. A magyar csapat így három arany-, négy ezüst- és négy bronzéremmel zárta a versenyt, melynek legjobb hazai bokszolója Harcsa Zoltán, legjobb külföldi öklözője pedig a kazah Aslandbek Simbergenov (64 kg) volt.

Frissítve: 2014.02.09. 21:48

Veszprémi döntetlen Mannheimben

Az eddig százszázalékos Veszprém döntetlent játszott legnagyobb riválisa, a Rhein-Neckar Löwen vendégeként, ezzel nagy lépést tett a csoportelsőség felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Férfi BL, A csoport, 8. forduló:
Rhein-Neckar Löwen (német) - MKB-MVM Veszprém 25-25 (12-13)

Több mint két hónapos szünet után folytatódott a sorozat. A Veszprém kedvező helyzetből várta a vasárnapi találkozót: csoportjának élén állt hibátlan mutatóval, s előnye három pont volt a Löwennel szemben.

A mannheimi mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, s a 11. percig őrizték is egy-két gólos előnyüket. Az egyenlítést követően azonban a Veszprém fordított, és több alkalommal három góllal is meglépett. A németek 12-12-nél érték utol a magyar csapatot, de a szünetre egygólos veszprémi előnnyel vonult az öltőzőbe a két együttes.

A második félidő nagy részében hasonlóan alakult a forgatókönyv, a Veszprém egy-két góllal vezetett, a Löwen azonban mindig visszakapaszkodott. Az 57. percben, 24-24-nél veszprémi találat következett, aztán mindkét oldalon több lehetőség maradt kihasználatlanul, míg végül a Löwen a 60. percben egyenlített.

Ez azt jelenti, hogy a Veszprémnek az utolsó két forduló előtt megmaradt a hárompontos előnye a második helyezett német alakulattal szemben. Egy további ponttal tehát már biztosan csoportelső lesz, mivel a két együttes szeptember 29-i összecsapását a magyar bajnok nyerte hazai pályán, 30-29-re, azaz az egymás elleni összevetésben jobban áll.

Szombati eredmények:
Szanktpetyerburg (orosz)-Celje (orosz) 29-29 (16-13)
Croatia Zagreb (horvát)-Zaporizzsja (ukrán) 33-27 (16-16)

Az állás: 1. Veszprém 15 pont, 2. RN Löwen 12, 3. Celje 7 (214-210), 4. Zaporizzsja 7 (224-244), 5. Zagreb 6, 6. Szanktpetyerburg 1

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Kettős győzelemmel negyeddöntős a Ferencváros

A Bajnokok Ligájából átkerült FTC a hazai pályán kiharcolt tízgólos előnyéhez még hatott hozzátett a visszavágón a norvég Bergen ellen, így magabiztosan jutott a negyeddöntőbe a női kézilabda KEK-ben.

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
Bergen (norvég)-FTC-Rail Cargo Hungaria 27-33 (15-12)

Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel.

Egy hete a Ferencváros 40-30-ra győzött, így a vasárnapi, norvégiai mérkőzésen csak arra kellett figyelnie, hogy tisztes távolban tartsa ellenfelét. Az első félidő végén még a hazaiak vezettek három góllal, de a másodikra alaposan megváltozott a helyzet: az FTC fordított és simán lépett tovább a sorozat legjobb nyolc csapata közé.