Megalapozatlanok ezek az aggodalmak - mondta a Népszava érdeklődésére Suppan Gergely. A Takarékbank szenior elemzője azonban emlékeztetett arra, hogy a Templeton már az elmúlt esztendő utolsó negyedévében 700 millió dollárral, 12,4 milliárd dollárra emelte magyarországi befektetéseinek tőkéjét, így a 2014/C lejáratát követően sem lehet arra számítani, hogy elhagyja a számára kedvelt magyar piacot. Vagyis a külföldiek kezében lévő állampapír-állomány tulajdonosi összetétele nem változik.
Az azonban lehetséges, hogy a Templeton nem növeli tovább az állományát. Viszont attól sem kell félni, hogy eladásba kezdenek - mondta a szakértő. Mark Möbius ugyanis azt mondta a Bloombergnek, hogy "a negatív hangulat még mindig jól érezhető, ezért további masszív eladási hullámra számíthatunk."
Suppan Gergely úgy véli, hogy a forintot is elérő pánik érthetetlen, mivel a folyó fizetési mérlegünk hosszú idő óta pozitív, éppen tegnap jelent meg az az adat, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nemzetközi tartalékának mértéke a decemberi közel 1 milliárd eurós csökkenést követően 327,9 millió euróval nőtt januárban, és 34,1 milliárd eurót tett ki, amiből a devizakövetelések 500 millió eurós növekedést követően 33 milliárd euróra nőttek. Ez azért is örvendetes - említette meg a Takarékbank szakértője, mert ebben az időszakban volt 1 milliárd eurós kötvény lejáratunk.
A tartalék növekedése Suppan Gergely szerint ilyen körülmények között a befektetők számára olyan jelzést ad, hogy az MNB nem interveniált a forint védelmében, amikor az euró keresztárfolyama elszaladt az euróval szemben. Ezt nem is valószínűsítették az elemzők.