Bajnokok Ligája;férfi kézilabda;Mannheim;

2014-02-09 22:45:00

Veszprémi döntetlen Mannheimben

Az eddig százszázalékos Veszprém döntetlent játszott legnagyobb riválisa, a Rhein-Neckar Löwen vendégeként, ezzel nagy lépést tett a csoportelsőség felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Férfi BL, A csoport, 8. forduló:
Rhein-Neckar Löwen (német) - MKB-MVM Veszprém 25-25 (12-13)

Több mint két hónapos szünet után folytatódott a sorozat. A Veszprém kedvező helyzetből várta a vasárnapi találkozót: csoportjának élén állt hibátlan mutatóval, s előnye három pont volt a Löwennel szemben.

A mannheimi mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, s a 11. percig őrizték is egy-két gólos előnyüket. Az egyenlítést követően azonban a Veszprém fordított, és több alkalommal három góllal is meglépett. A németek 12-12-nél érték utol a magyar csapatot, de a szünetre egygólos veszprémi előnnyel vonult az öltőzőbe a két együttes.

A második félidő nagy részében hasonlóan alakult a forgatókönyv, a Veszprém egy-két góllal vezetett, a Löwen azonban mindig visszakapaszkodott. Az 57. percben, 24-24-nél veszprémi találat következett, aztán mindkét oldalon több lehetőség maradt kihasználatlanul, míg végül a Löwen a 60. percben egyenlített.

Ez azt jelenti, hogy a Veszprémnek az utolsó két forduló előtt megmaradt a hárompontos előnye a második helyezett német alakulattal szemben. Egy további ponttal tehát már biztosan csoportelső lesz, mivel a két együttes szeptember 29-i összecsapását a magyar bajnok nyerte hazai pályán, 30-29-re, azaz az egymás elleni összevetésben jobban áll.

Szombati eredmények:
Szanktpetyerburg (orosz)-Celje (orosz) 29-29 (16-13)
Croatia Zagreb (horvát)-Zaporizzsja (ukrán) 33-27 (16-16)

Az állás: 1. Veszprém 15 pont, 2. RN Löwen 12, 3. Celje 7 (214-210), 4. Zaporizzsja 7 (224-244), 5. Zagreb 6, 6. Szanktpetyerburg 1

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.