Mint ismert: a belharc azt követően éleződött ki, hogy a MOK felügyelőbizottságának (fb) elnöke a kamara pazarló gazdálkodása, könyvelési szabálytalanságai, elszámolásbeli anomáliái és "a legmagasabb fórum döntése nélküli beruházási tevékenységre utaló körülmények" miatt vizsgálatokat kért a testület vezetősége ellen, sőt, az elnökség visszahívását javasolta, s a nyilvánossághoz fordult a visszás ügyekkel.
Az fb összegző jelentése csökkenő tagi szolgáltatásokról, emelkedő elnöki jutalmakról, a köztestület veszteséges cégeiben felfedezett milliós lelépési összegekről, kamarai pénzből kifizetett gyorshajtási és parkolási bírságokról, magas ügyvédi és hirdetésszervezői számlákról számolt be. Ám az fb-elnök a legnagyobb problémaként nem is ezeket, hanem azt emelte ki, hogy a kamarai tagdíjat 2013-ban 20 ezerről 27 ezer forintra emelte a MOK elnöksége, s a döntést visszamenőlegesen akarták hitelesíttetni az ilyen intézkedésre jogosult küldöttgyűléssel. Ráadásul, mint Bánki Magdolna ismertette: a kamara úgy kötött csoportos életbiztosítást az orvosokra, hogy adataik átadásához nem kérte az engedélyüket.
A kamara legtöbb tagja azt sem tudja, hogy biztosítást kötöttek rá, sosem látta az idevágó szerződést, így az sem ismert, hogy kik a biztosítások másodlagos kedvezményezettjei. Az összesen évi 44 millió forintért megkötött életbiztosításoknál az alkuszcég a MOK egyik kft.-je volt, amely 30 százalék jutalékot, azaz 13 millió forintot visszakapott évente.
Az fb mindezekért az Állami Számvevőszék után az adóhivatalnál és az adatvédelmi biztosnál is bejelentést tett, sőt, a felügyelő minisztériumnál is vizsgálatot kezdeményezett, amelyet az emberi erőforrás miniszter is indokoltnak tart. Éger István viszont úgy véli, a felügyelőbizottság az ellenőrzéssel megsértette a köztestület alapszabályát, mert a vizsgálat során az ellenőrzöttet nem tájékoztatták.
A MOK-elnök az MTI-nek azt mondta: ez az egész kérdéskör a kamara belső ügye. Felhívta a figyelmet arra - amit elmondása szerint a Bánki Magdolna, fb-elnöknek írott levelében is nyilvánvalóvá tett -, hogy alapszabály-ellenes, egyben "morálisan is megkérdőjelezhető", hogy egy folyamatban lévő vizsgálat megállapításait nem az ellenőrzöttel vitatja meg, hanem a nyilvánosság elé tárja. Mindezek alapján Éger nemcsak etikai eljárást indíttatott az fb ellen, de kezdeményezte a testület menesztését is.