Közleményükben elfogadhatatlannak nevezték azokat a "fejleményeket, döntéseket, kormányzati terveket, amelyek nem csak a zsidó közösség érzéseit sértik, hanem minden olyan magyar állampolgárét, aki a múltról felelősen gondolkodó többséghez tartozik és békében szeretne élni bármilyen kisebbséghez tartozó honfitársával".
A Mazsike szerint "kétes értelmű szimbólumokkal, a magyar államnak a holokausztért viselt felelősségének relativizálását célozva" készül a Szabadság téri 44-es emlékmű, de szerintük a Józsefvárosi pályaudvar helyén olyan holokauszt emlékhely épül, amihez "egyetlen zsidó szervezet véleményét, észrevételét sem vették figyelembe".
Kifogásolták, hogy Szakály Sándor történész "a történelmi tényeket és a mai hivatalos álláspontot is semmibe vevő, hazug történelmi állítással próbálja menteni a magyar állam felelősségét a Kamenyec-Podolszkijba deportáltak elpusztításában". Hasonló kifogásokat fogalmazott meg korábban a Mazsihisz is.
Az erősödő magyarországi antiszemitizmus miatt az izraeli külügyminisztérium bekérette a tel-avivi magyar nagykövetet. Nagy Andor is arra kérte az izraeli felet, várják meg Orbán állásfoglalását. De Ronald S. Lauder, a Zsidó Világkongresszus elnöke is elítélte a történelemhamisítást.