E két ülésszakon a püspöki szinódus és a kongregációk, a kilenc "minisztérium" átalakításáról tanácskoztak. Ezúttal döntés születhet arról, hogy kongregáció szintjére emelik a világi tanácsot, ezzel is jelezve, hogy jobban be akarják vonni a világiakat az egyházi döntéshozatalba.
Csütörtökön aztán a pápaválasztó testület, a Bíborosi Kollégium tanácskozik. Ferenc pápa az ülésen beszámol a bíborosi tanács eddigi javaslatairól, s a többi főpaptól is előterjesztéseket várhat. Ezt követően megerősíthetik pozíciójukban a különböző kuriális hivatalok vezetőit.
A megbeszéléseken szó esik a 2013-es rendkívüli püspöki szinódusról, amelyen a családpasztoráció kihívásairól lesz szó. A tanácskozásra készítette a Szentszék azokat a kérdőíveket, amelyeket január 31-ig kellett visszaküldeni a Vatikánba. Egyes püspöki konferenciák nyilvánosságra hozták a kutatás eredményeit, mások azonban nem.
A napvilágra került válaszok alapján arra lehet következtetni, hogy sok hívő nem ért egyet családügyi, például családtervezési kérdésekben az egyház irányvonalával. Arról ugyan nincs hír, hogy kitérnek-e a közvélemény-kutatások eredményére, ám a Kathpress osztrák hírügynökség szerint szó esik arról, részesülhetnek-e szentségekben az elváltak és újraházasodottak.
E kérdésben az egyházi vezetésben sincs teljes egyetértés. Míg a bíborosi tanács koordinátora, Óscar Rodríguez Maradiaga hondurasi bíboros a könyörület fontosságát hangoztatja, Ludwig Müller, a Hittani Gingregáció prefektusa szerint ragaszkodni kell az eddigi szigorú irányvonalhoz.
Hétvégén újabb fontos esemény színhelye lesz a Vatikán, Ferenc pápa első konzisztóriumát tartja, 19 bíborost kreál. A pápaválasztó testület, a Bíborosi Kollégium kevésbé lesz európai dominanciájú, mivel a kinevezendő új főpapok egyharmada latin-amerikai.