Tóth Gergő képgalériáját idekattintva nézheti meg.
A díjátadón Ilan Mortól, Izrael magyarországi nagykövetétől még átvette a Jad Vasem Intézet Világ Igaza kitüntetését, ám amikor a szintén odaítélt magyar Bátorságért érdemjelet átnyújtó Pintér Sándorhoz ért, nem vette át az elismerést és kezet sem fogott vele - erősítették meg lapunknak helyszíni források. A Feketes-testvérpár ezután igyekezett felolvasni egy tiltakozó nyilatkozatot, ám a mikrofon hangerejét a technikusok egy idő után lekeverték, így nem lehetett hallani őket a teremben. Végül a forrásaink szerint "kínosan feszengő" Pintér kiállt és igyekezett csitítani őket, mondván: "a díjátadó nem a politikáról szól."
Az okról később ellentmondó híreket kaptunk: az első beszámolók szerint a kitüntetés visszautasításának oka a kormány emlékezetpolitikája, illetve a '44-es emlékmű terve elleni tiltakozás volt, ám az MTI híradásában később azt közölte, hogy Fekete Nagy Bélának a fia a minisztertől azért nem vette át az elismerést, mert kifogásolta, hogy édesapja mellett nem terjesztették fel édesanyját is a díjra.
Ezt ma este az Indexnek azzal magyarázta a Belügyminisztérium, hogy a kérdéses Bátorságért érdemjelet már közel két évtizede az izraeli Jad Vasem intézet Világ Igazai kitüntetésének magyar állami elismeréseként adják ki, ezért a csütörtökön kitüntetett férfi felesége nem részesülhetett benne, hiszen zsidó származása miatt a Jad Vasemtől sem kaphatta meg az izraeli kitüntetést.
Csakhogy az érintett, Fekete Mihály az Indexnek egyértelműen cáfolta, hogy az édesanyja díjazásának elmaradása lett volna a tiltakozás oka. Úgy véli, hogy a hírügynökségi tudósító és Pintér Sándor csak tiltakozó hozzászólása elejét hallották, ez alapján értelmezhették félre indokait.
Az MTI szerint a díjat Fekete Nagy Béla egyik unokája az ünnepség után átvette, erről Fekete Mihály nem tud. Ő csak annyit látott, hogy az át nem adott díjakat egy asztalra rakták, lehet, hogy valamelyik unoka onnan elvitte. "Azonban ezt átadásnak nem lehet nevezni" - vélte.