Az Európai Unió és az Egyesült Államok is segítenének, ugyanakkor feltételekhez kötnék a támogatást. Jack lew amerikai pénzügyminiszter felszólította Kijevet, a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) forduljon segítségért. Mint mondta, mihelyst feláll az új kormány, a kabinetnek lehetősége van támogatást kérvényezni, s lehívni az IMF eszközeit, így „Ukrajna visszatérhet a demokráciához, stabilitáshoz és a gazdasági növekedéshez”.
Hasonlóképpen nyilatkozott George Osborne brit pénzügyminiszter, aki azt közölte, „azonnal készek vagyunk az IMF-en keresztül és hitelek által segíteni Ukrajnát. Jó befektetésekre számíthat az ország”. Hozzátette, az ukránok bizonyították, hogy közelebb akarnak kerülni Európához.
Az Európai Unió is jelentős segélyt, egyes források szerint legalább 20 milliárd eurót ígért Kijevnek, a támogatást azonban az új kormányzat reformjaihoz köti. Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter utalt arra, senkinek sem állhat érdekében, hogy Kijev fizetésképtelenné váljon, hiszen ez más országokra nézve is súlyos következményekkel járhat.
Ma Ukrajnába érkezik Catherine Ashton, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője.