A társaságok likviditása stabil volt az ellenőrzött időszakban, hiányosságokat a leltározásra és a számlarendre vonatkozó szabályok betartásánál tárt fel az ÁSZ, két színházi társaság esetében pedig az önköltség-számítási szabályzat nem volt megfelelő.
Az Állami Számvevőszék az önkormányzatok többségi tulajdonában lévő gazdasági társaságok közfeladat-ellátásának ellenőrzése keretében, fővárosi és vidéki színházaknál végez ellenőrzéseket. Korábban hat fővárosi teátrum ellenőrzése zárult le, ezeket a jelentéseket 2014. január 30-án hozta nyilvánosságra az ÁSZ.
Az ÁSZ a színházi társaságok 2008-2012 közötti működésének ellenőrzése során alapvetően azt értékelte, hogy a tulajdonos Főváros Önkormányzat, valamint a színházak betartották-e a közszolgáltatási szerződésben vállalt feladatokat és a színházak a vagyonnal történő gazdálkodásra vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket.
A jelentések megállapításai szerint a Fővárosi Önkormányzat mindhárom színházi társaság esetében biztosította a közfeladat-ellátást, a szükséges ingó és ingatlan vagyont a színházak rendelkezésére bocsátotta. A leltározásra vonatkozó előírások azonban az Önkormányzat vagyonrendeleteiben nem a hatályos jogszabályoknak megfelelően szerepeltek, mivel az üzemeltetésre, kezelésre átadott eszközök leltározási szabályairól a vagyonrendeletek a vonatkozó jogszabály 2010. január 1-jétől hatályos előírásaival ellentétben nem tartalmaztak szabályozást.
A Trafó Kortárs Művészetek Háza Nonprofit Kft.-nél a számlarendben és a leltározási szabályzatnál tártak fel hiányosságokat a számvevők, a Madách Színház Nonprofit Kft.-nél és a Thália Színház Nonprofit Kft.-nél pedig emellett az önköltség-számítási szabályzat sem felelt meg mindenben a jogszabályok előírásainak. E két utóbbi társaságnál az önköltség-számítási szabályzatok nem tartalmazták az általános költségek felosztási módját, a Thália esetében a szabályzat nem tért ki a társulat bérének és járulékainak legalább a produkció színreviteléig történő felosztási módjára sem. Szintén a Thália Színház esetében a bizonylatkezelés területén is tártak fel hiányosságokat a számvevők.
Az ÁSZ a budapesti főjegyzőnek és a színházi társaságok vezetőinek fogalmazott meg javaslatokat a feltárt hiányosságok kijavítása érdekében, ezek alapján az ellenőrzötteknek 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteniük. További négy budapesti és négy vidéki színházi társaság ellenőrzése van folyamatban, ezeket a jelentéseket az ÁSZ a közeljövőben hozza nyilvánosságra.