Szolnoki Olaj;Eurochallenge Kupa;férfi kosárlabda;Dragan Aleksic;Tartu Rock;

2014-02-27 06:57:00

Oszthatják az észt a szolnoki kosarasok

Egy lépésre van ismét a Szolnoki Olaj attól, hogy megismételje a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában a két évvel ezelőtti bravúrját, azaz bejusson a Final Four-ba. A szolnokiak ugyanis a nyolcaddöntős szakaszban második helyen léptek tovább a csoportjukból, miután hazai pályán 74-67-re megverték a francia Cholet gárdáját.

Az igazi bravúr az lett volna, ha Dragan Aleksic csapata csoportelsőként éli túl a nyolcaddöntőt, és ettől mindössze egy elhibázott büntető választotta el.

Ugyanis a szlovén Novo Mesto és az olasz Reggio Emilia meccsén a házigazda szlovénok 60-60-as állásnál kihagyták a második, már-már időn túli büntetőt, és a hosszabbításban az olaszok aztán 69-66-ra győztek, így a Holiday vezette Tisza-partiak a reggióval azonos pontszámmal, de másodikként várhatták a sorsolást, azaz a remélt pályaelőnyüket elveszítették.

A magyar csapat vezetőedzője, Dragan Aleksic a mérkőzés után azt mondta, a végén kissé passzívak lettek a rájuk nehezedő nyomás miatt, és adtak pár esélyt az ellenfélnek.

Eredmények

Eurochallenge Kupa, nyolcaddöntős szakasz,

J csoport, 6. forduló Szolnoki Olaj-Cholet (francia) 74-67, Novo Mesto (szlovén)-Reggio Emilia (olasz) 66-69 - hosszabbítás után

A csoport végeredménye: 1. Reggio Emilia 10 pont, 2. Szolnok 10 - továbbjutottak -, 3. Novo Mesto 9, 4. Cholet 7. (azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény dönt)

„Nagy nyomás alatt játszottuk le a mérkőzést, nagyon akartuk a továbbjutást, és ezt sikerült is kiharcolni ebben az erős és kiegyensúlyozott csoportban.

A hajrában a francia csapat ugyan felzárkózott, de sikerült megszerezni a győzelmet és ezzel a továbbjutást, aminek nagyon örülünk" - fogalmazott Aleksic.

Tegnap aztán az is kiderült, hogy az Olaj az észt Tartu Rock csapatával találkozik az Eurochallenge Kupa negyeddöntőjében.

Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő első mérkőzését március 11-én Tartuban rendezik, a második találkozót pedig két nap múlva Szolnokon.

A harmadik meccsre, amennyiben szükséges, március 18-án kerül sor Észtországban. A negyeddöntő győztese bejut az április 25. és 27. között esedékes négyesdöntőbe.