kézilabda;Pick Szeged;Győri ETO;Bajnokok Ligája;Ambros Martín;

2014-03-03 06:53:00

Víg víkend Veszprémben

A kézilabda kedvelői igazán nem panaszkodhattak a hét végén: pazar mérkőzéseket láthattak (akár televízión keresztül), s örülhettek a szurkolók a magyar csapatok kupa-szereplésének is. A férfiaknál a Veszprém a Szeged legyőzésével nagy lépést tett a bajnoki alapszakasz-győzelme felé, míg a nőknél a Győri ETO már a Final Fourban érezheti magát, a Fehérvár pedig fél lábbal az EHF elődöntőjében van.

A hazai pályán szereplő Veszprém 25-22-re nyert a Pick Szeged ellen a kézilabda NB I szombati rangadóján, ezzel túl azon, hogy visszavágott az őszi vereségért, valószínűleg megnyerte az alapszakaszt is.  A szegediek végig kiválóan játszottak, ám a kvázi világválogatott Veszprém ellen nem bírták el, hogy négy kulcsjátékosuk is hiányzott.

A rangadó egyébként Nagy László ünneplésével vette kezdetét, az egykoron a Pick Szegedben kézilabdázó világsztár lett az elmúlt esztendő legjobb játékosa, a díjat most vehette át.

Ezt követően a főszerep a játéké lett, és rögtön a hazaiak szerezték meg a vezetést, mondani tán nem kell, épp Nagy góljával. A Parrondo, Vranjes, Blazevics, Kekezovics és Balogh nélkül felálló szegediek Mindegía révén egyenlítettek, sőt, 5-4-nél - Larholm újabb találatával - a vezetést is megszerezték. A két csapat fej-fej mellett haladt, a vendégek kiválóan védekeztek, az egész csapat szinte önkívületi állapotban játszott.

Pastor mester alaposan felkészítette csapatát, amely nagyszerűen állta a sarat még annak ellenére is, hogy az edzői stábnak sok variációs lehetősége nem volt a hiányzók miatt. Összességében a Pick tökéletesen játszott az első játékrészben, a Veszprém a 7. percben vezetett utoljára és 13-12-es hátránnyal vonult pihenőre.

A második félidőben azonban új meccset láthatott a Veszprém Arénát színültig megtöltő közönség, az MKB átrohant a fáradó Tisza-partiakon, akik végül 25-22-re elveszítették egyfelől a rangadót, másfelől bajnoki veretlenségüket.

"Az ősszel mi nyertünk, most a Veszprém, úgyhogy azt hiszem, kiegyenlítődtek az erőviszonyok, ami csak jót tesz a magyar kézilabdának" - nyilatkozta a vendégek spanyol trénere. Carlos Pastor hozzátette, a sérültek távollétében legalább fel tudták mérni, hogy hol tartanak, s amit látott, az nem kedvetlenítette el. "Van még hova fejlődnünk, de a rájátszásig erre lesz is lehetőségünk" - rögzítette.

Carlos Ortega rámutatott, mindkét egylet a védekezése megerősítését tartotta fontosnak, ezért születhetett viszonylag kevés gól. Úgy látta, a kulcs az volt, hogy az első félidő hibáit a térfélcsere után már nem követték el. "Gondunk volt a hatos fal áttörésével, ám a szünet után Alilovic védései lehetőséget adtak arra, hogy lerohanásból eredményesek legyünk. A Szeged nagyon megerősödött, ez öröm lehet minden kézilabda szurkolónak" - értékelt a másik spanyol szakember.

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában a Győri Audi ETO ugyan a vártnál jobban megszenvedett a Krim Ljubljanában ellen, ám a 24-22-es szlovéniai siker azt jelenti, hogy a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül bebiztosította a helyét a budapesti négyes döntőben. A Krim a vártnál keményebb ellenfélnek bizonyult, az első 15 perc után utolérte az addig vezető Győrt, majd vezetést szerzett.

A csapatok fej-fej mellett haladtak, s a félidő 14-14-es döntetlennel zárult. A második félidő rosszul indult a Rába-partiak számára, még szerencse, hogy Lunde kettős emberhátrányban büntetőt hárított. A győri lányok a szokásosnál lassúbbak voltak, nem működött a kereszt irányú mozgás, a passzok sablonosak voltak. Végül a győriek jobban bírták a végjátékot, s a 24-22-es siker a Final Fourba jutást jelenti.

Eredmények

Férfiak
NBI., 21. forduló
MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 25-22 (12-13)
Az élmezőny : 1. Pick Szeged 42 pont/22 mérkőzés (700-490), 2. MKB-MVM Veszprém 40/21 (735-468), 3. Csurgó 35/23.

Nők
Bajnokok Ligája
Középdöntő II., csoport, 4. forduló
Larvik-Buducsnoszt Podgorica 17-22 (8-9)
Krim Ljubljana-Győri Audi ETO KC 22-24
Az állás: 1. Győr 7 pont (továbbjutott), 2 Buducsnoszt 6, 3. Ljubljana 2, 4. Larvik 1.

EHF Kupa
Negyeddöntő, 1 mérkőzés
Universitate Jolidon Cluj-Fehérvár KC 21-28 (10-14)

KEK
Viborg- FTC Rail Cargo (hétfő, 20 óra)

"Nem mondhatnám, hogy sziporkáztunk, ám most nem is ez volt a lényeg - értékelt Ambros Martín. - Más erényeinket mutattuk meg, a küzdeni tudásunkkal értük el a négyes döntőt, aminek nagyon örülök. Két éve veretlenek vagyunk idegenben, szóval bízom az együttesben".

Az EHF Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Fehérvár hétgólos győzelmet aratott a Kolozsváron a romániai U Jolidon ellen, óriási lépést téve az elődöntő felé. A mérkőzés elején rögtön érvényre juttatta fölényét a vendégcsapat.

A korábbi kilencgólos fehérvári előny a szünetre ugyan négyre csökkent (14-10), de hiába a könnyű síppal befújt két fehérvári kiállítás, valamint két büntető a hazaiaknak, ez sokat nem segített a Kolozsváron.

A második félidőben a Fehérvár bőven megélt korábbi előnyéből, és a záró 10 percnek háromgólos előnnyel nekivágó vendégek a hajrában tudtak még újítani, így nemcsak a meccset döntötték el, hanem minden bizonnyal a továbbjutást is (28-21).

Ezek után joggal bízunk abban, hogy ma este az FTC Dániában is folytatja a magyar csapatok nemzetközi remeklését....