Új lemezükön elsősorban a nagyecsedi oláh-cigány zenét mutatják be, hol hagyományos hol saját dalokon keresztül, de egy-egy műben magyar versszakok is felcsendülnek, hogy minden hallgató pontosan értse miről szólnak az énekek.
De a Romengo zenéjét inkább érezni kell, hisz Lakatos Mónika delejező hangja, valamint a gitárzene garantáltan rabul ejti a hallgatót. A gitár mellett persze megszólal még a szájbőgő, a kanna, a kanál és a tambura is.
A Romengo 2006 óta Európa számos országában lépett már színpadra népszerűsítve hazánkat. A zenekar megalakulása egy szerelemmel kezdődött: Rostás "Mazsi" Mihály és Lakatos Móni a Holdvilág Színház tagjaiként ismerkedtek össze, majd Mazsi megkérte a hosszúhajú lány kezét.
Később a csapathoz csatlakozott Lakatos Guszti, Balogh Tibi és "gádzsó" létére Kovács Misi, aki hegedűvel támogatta meg az együttes játékát. Az angol-történelem olasz szakos egyetemista a Bartók Béla konzervatóriumban tanult klasszikus zenét, és egyetemi évei alatt a kalotaszegi népzenében merült el.
- Nem cigány származású magyarként nagyon nagy megtiszteltetés, hogy tagja lehetek a zenekarnak és a családnak - jegyezte meg. Az új lemezen több vendégelőadó mellett egy pergő ujjú spanyol flamenco gitáros, Juan de Lerida is szerepet kapott.
Őt a Romengo tagjai egy franciaországi zenei fesztiválon egy közös ismerős révén ismerték meg. Lerida szerint a magyar és a spanyol cigányzene gyökerei ugyanazok: - Az érzések és a gondolatok országtól függetlenek.