A pap köteles 8 millió forintot visszafizetni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, továbbá az egyházmegyének okozott 55 millió forintos kárt és 2 milliós bűnügyi költséget megtéríteni.
A Mayer Mihály pécsi püspök távozását is kiváltó ügyről 2010 májusában elsőként a Népszava számolt be, noha az Egyházfórum című folyóirat főszerkesztője, Wildmann János már korábban lépéseket tett az akkor még vélt visszaélések felelősei ellen.
A főszerkesztőt gyakorlatilag 2006 óta számos egyházmegyei panaszos kereste meg különféle súlyos - például szexuális jellegű - visszaélésekkel, amelyekre azonban nem volt bizonyíték. Végül egy igen terjedelmes, ötven oldalas, dokumentumokat és tanúvallomásokat is tartalmazó "feljelentés-csokor" érkezett névtelenül a Nemzeti Nyomozó Irodához: ebben zsarolásról, állami támogatások elsikkasztásáról, csalásról, üzletszerű kéjelgés elősegítéséről, kényszerítésről, egyházi ingatlanokkal való visszaélésről, továbbá Mayer püspök és Wolf vélelmezett alvilági kapcsolatairól lehetett olvasni.
Bár elsőként a Baranyai Megyei Rendőr-főkapitányság járt volna el, "elfogultság" miatt az ügyet végül Somogy megye vizsgálta ki. Így például azt, hogy az egyházmegye szociális otthonai felett is rendelkezési joggal bíró Wolf az egyházmegye gazdálkodását felügyelő Fény Kft. tulajdonába adta a szociális otthonokba került rászorultak ingatlanjait, a lakásokból pedig jóval a piaci ár alatt adott el ismerőseinek.
Mint az ítéletből kiderül, a Fény Kft. számos, jelentős összegű számláját Wolf az egyházmegyével fizettette ki 2006-2009 között. A cég bérbe vette a püspöki pincészetet, de 17 millió forint bérleti díjjal adós maradt, továbbá az egyházmegye fizette ki a pince 6 millió forintos felújítását, miközben azt a bérlő cégnek kellett volna állnia. Wolf eközben maga rendelkezett a kistérségi támogatások utalásáról is, és 27 milliónyi adó- és járulékmentes támogatást juttatott olyanoknak, akik erre nem is voltak jogosultak. Gondok merültek fel a máriagyűdi vendégház működtetésénél is: ha a vendég nem kért számlát, a bevétel nem került a könyvelésbe, az összegek átvételéről csak cetliket állítottak ki.
Wolfot ugyan néhány hónappal a botrány kirobbanása után, 2010. szeptemberében felmentette Mayer Mihály az 1994 óta betöltött vagyonkezelői pozíciója alól, de közben a kft.-nek továbbra is ügyvezetője maradt. Wolf ügyvédje azzal védekezett a tárgyalásokon, hogy a visszaéléseknek nem egyedüli felelőse volt, de védencével "vitetik el a balhét". Maga Wolf érthetetlennek tartotta, hogy szakmaiságot kérnek rajta számon, hiszen nincs pénzügyi, közgazdasági végzettsége; a gazdálkodással kapcsolatos konkrét szakmai munkát védekezése szerint kollégái, beosztottjai végezték.
Az ügy azért is jelentős, mert a pécsi püspökséget ismerő források a nyomozás elrendelése előtt még kétségesnek tartották, hogy egyáltalán Wolfot sikerül-e eljárás alá vonni. Az ítélethírdetésen egyébként a volt vagyonkezelő - egészségügyi okokra hivatkozva - nem jelent meg.
Mayer Mihály 22 év után 2011 januárban, indoklás nélkül mondott le püspöki tisztségéről. Az, hogy tudott-e visszaélésekről, sosem derült ki: a Szent Sír lovagrend tagjaként diplomáciai mentességet is élvezett, így gyakorlatilag kihallgatni sem lehetett. Az ügy ismerőinek viszont meggyőződése, hogy a püspökség vezetésének tudta, jóváhagyása nélkül utalni sem lehetett az egyházmegye számlájáról. Mayert mindenesetre tanúként meghallgatták a perben, és arról vallott, hogy ő maga nem látott bele sem az egyházmegye, sem a Fény Kft. pénzügyeibe, nem fért hozzá a számlákhoz. Hangsúlyozta, megbízott Wolfban, még saját szemével is meggyőződött róla, hogy "jól mennek a dolgok". A pénzügyeket állítása szerint mindössze munkaebédeken vitatták meg.
A bíróság végül azt tekintette enyhítő körülménynek, hogy Wolf büntetlen előéletű, és hogy a bűncselekményekkel nem gazdagodott. Mivel az ügyész súlyosabb büntetésért, a vádlott védője a vád megalapozatlansága miatt fellebbezett, az ítélet nem jogerős, a per a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik majd.