Karácsony Gergely, az Együtt-PM szövetség politikusa csütörtökön sajtótájékoztatón elmondta: azt a kedden benyújtott határozati javaslatot szeretnék napirendre venni, amely az ukrán nép törekvéseinek támogatására, a paksi atomerőmű bővítéséről Oroszországgal kötött egyezmény felmondására és a hazai gáztározók feltöltésére kéri fel a kormányt. Kitért arra, hogy az LMP kezdeményezését is támogatják a rendkívüli ülés összehívására, és saját indítványukhoz is gyűjtik az aláírásokat, számítva az LMP és a független képviselők csatlakozására.
Ezt azzal magyarázta, hogy a szükséges 77 képviselői aláírás megléte esetén a Ház így mind az LMP, mind az összefogás határozati javaslatát megtárgyalhatja az ukrán válság ügyében. Karácsony Gergely közölte: korábbi kormányzati nyilatkozatok alapján arra készültek, hogy a Fidesz még egy ülést tervez a paksi bővítés miatt a választásokig, most azonban úgy tűnik, hogy inkább szeretné "elsunnyogni a parlamenti vitát".
Az Együtt-PM politikusa azt mondta, a paksi paktum veszélyei eddig is világosak voltak, de az ukrán válság különös óvatosságra int mindenkit, aki Oroszországgal akar üzletelni, mert az "képes a fegyverekhez és a gázcsapokhoz is nyúlni, ha valamelyik ország nem úgy táncol, ahogy ő fütyül". A rendkívüli ülés kezdeményezéséhez 77 képviselő aláírása szükséges, mivel a parlament jelenleg 381 tagú. A baloldali összefogás pártjainak és az LMP-nek együtt 72 képviselője van, de van még kilenc független képviselő.
Mesterházy Attila, a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje szerdán közölte, hogy támogatják az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívására irányuló LMP-s kezdeményezést.