A gyémánt fénye és árnyéka címmel megjelent tekintélyt sugárzó kötet (szerkesztette: Marx József) egy nem mindennapi pályát mesél el.
Szerzője arról híres, hogy Bangkoktól Tajvanon át Európáig egyike a világ legelismertebb gyémántkereskedőinek és szakértőinek, ugyancsak nevezetes a kastélyépítő kedvéről - Belgiumtól kezdve a Riviérán és az Ibér félszigeten át egészen Budapestig és Dunakilitiig elképesztő építmények tanúsítják e szenvedélyét - és a magyaroknak még arról is, hogy a híres aranycsapatból ismert Loránt Gyula veje is volt egy ideig.
A kivételes pálya Dunakilitiben indult szomorú gyerekkorral, sok éves osztrák menekülttáborban folytatódott, majd a belga Knokke-Heistben teljesedett ki: a gyémánt szakma rendkívüli szorgalommal elsajátított tudományát tehetséggel és fantáziával, nemzetközi szinten működtető üzleti vállalkozásban.
A gyémánt szigorúan zártkörű klubjának titkaiba, a sikeres üzletember egyéni fogásaiba persze nem lát bele az olvasó, csak megengedett távolságról kísérheti a szerző elképesztő karrierjét, amelyet viszont meghökkentő tárgyilagossággal és választékos stílusban mesél el.
A világ a tárgyilagos üzletember szemével mutatkozik meg a lapokon, s ez érdekes megvilágításban mutat sok, eddig másként figyelt jelenséget. Érzelmek ritkán bukkannak elő még a családi örömök és tragédiák említésekor is, viszont megkapó az a szellemi nyitottság, ahogyan a világot, az emberi sokféleséget szemléli. Éles az a kritikus tekintet, amivel honfitársait, a jellegzetes magyar hibákat észreveszi.(Province Art)