kézilabda;Pick Szeged;Tatran Presov;Larvik;Ambros Martín;Győri Audi ETO KC;

2014-03-14 06:53:00

Csoportelső lesz-e a Győri ETO a BL-ben?

Vasárnap a továbbjutásról lemaradó norvég Larvik ellen játssza utolsó mérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a címvédő Győri Audi ETO KC; a tét a csoportelsőség.

Vannak olyan vélemények, hogy talán többet érne a második hely, mivel a másik csoportban a legnagyobb ellenfélnek ígérkező Vardar Szkopje pillanatnyilag szintén a második, s jó lenne elkerülni. (Mint tudjuk, az elődöntőben a csoportelsők játszanak a csoportmásodikokkal.)

Az elődöntőben a jelenleg első helyen álló Thüringer HC könnyebb ellenfélnek tűnne, csakúgy, mint a dán Midtiylland, amely szintén odaérhet még az első helyre. Matekozni persze Győrben nem szoktak, Ambros Martín vezetőedzőtől pedig végképp távol áll a számolgatás. A Győr címvédésre készül, s arra, hogy a középdöntő záró mérkőzésén hazai környezetben legyőzi a már tét nélkül szereplő Larvikot.

A másik csoportban viszont még nagy a tülekedés a Final Fourt érő helyekért. Egy fordulóval a zárás előtt jó eséllyel pályázik a budapesti négyes döntőben való részvételre a német Thüringer HC, márpedig korábban egyetlen német női csapat sem jutott el a BL-ben az elődöntőig.

Szombaton a férfi EHF-Kupában a C-csoportot vezető Pick Szeged hazai pályán fogadja a csoport harmadik helyén álló Tatran Presov együttesét. Esetleges győzelmével a magyarok bebiztosítanák a továbbjutásukat. A felek legutóbbi találkozóján szoros csatában, (31-29) Szlovákiában tudott diadalmaskodni a Tisza-parti egylet.

A Csurgó vasárnap Svédországba látogat, a legutóbbi összecsapásukon, hazai pályán 25-22-es győzelmet arattak a Lugi felett. A csoport állása meglehetősen szoros, a Csurgó ugyanannyi pontot gyűjtött, mint a tabella élén álló Ademar León együttese, a harmadik helyen pedig a Lugi tanyázik egy ponttal lemaradva a magyar és a spanyol riválisaitól.