Az újság kiemelte ugyanakkor, hogy Tokió óvakodik a kapcsolatok megromlásától Moszkvával, mert esetleges Oroszországgal szembeni fellépése nem csak a javuló japán-orosz viszonyt áshatja alá, de árnyékot vethet a második világháború óta húzódó területi vitájára a Kuril-szigetek négy legdélebbi tagjával kapcsolatban.
Kisida Fumio japán külügyminiszter éppen ezért azt hangoztatta: megvárja, hogy mit tesznek a többi országok, és ennek megfelelően adnak választ a kialakult helyzetre. Sietve hozzátette, hogy egyelőre semmilyen változás nincs a március 19-re Tokióba tervezett orosz-japán befektetői fórum programjában.
Abe Sindzó japán kormányfő szerdán a parlament költségvetési bizottságában kijelentette: a Krím félsziget bekebelezése Oroszország részéről az ENSZ-alapokmány egyértelmű megsértése lenne.
A Bloomberg hírügynökség korábban megírta, az orosz tisztviselők és oligarchák már készülnek arra, hogy a Nyugat szankciókkal sújtja Oroszországot, mert hadserege behatolt a Krímbe. A Kreml konzultációkat kezdett az orosz milliárdosokkal és az állami cégek képviselőivel, hogy megértse, mennyire függenek a külföldről érkező befektetésektől.