Szabó Rebeka keddi közleményében azt írta: "sajtóhírek szerint a gyáli rendőrörs parancsnoka is részt vett abban az élelmiszerhamisításban, amelyben lejárt szavatosságú, megsemmisítésre szánt árukat címkéztek újra az ismételt forgalomba hozatal szándékával. Az ilyen esetek ékes bizonyítékai az Orbán-kormány élelmiszerbiztonsági intézkedései kudarcának. A hatóságok folytonos átszervezése és átnevezése helyett az ellenőrzési kapacitás növelésére, a felelősségi viszonyok tisztázására van szükség".
A VM ugyanakkor azt hangsúlyozza, hogy a kormány vállalt céljainak megfelelően a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) létrehozásával átalakította és megerősítette a magyarországi élelmiszerlánc-biztonság felügyeleti rendszerét, így már a termőföldtől az asztalig ellenőrzi a magyar élelmiszer-ellátást. A Nébih kiemelt figyelmet fordít a fogyasztókkal való együttműködésre, ezért is hozta létre az élelmiszer-biztonsági zöld számot, ahová várja a lakossági bejelentéseket, amelyek segítik a hatóság munkáját, egyben a hazai élelmiszer-biztonságot szolgálják.
Mivel a feketegazdaság és fekete-kereskedelem élelmiszer-biztonsági szempontból is kiemelt kockázatot jelent, a Nébih - országos hatáskörrel - megalakította a kiemelt ügyek igazgatóságát, amely a társhatóságokkal (NAV, rendőrség) szorosan együttműködve ellenőriz és jár el a nagyobb jelentőségű ügyekben. Megalakulása óta mintegy 8,5 milliárd forint összegű adóelkerülést tárt fel. Az élelmiszerlánc-biztonságot erősítő minisztériumi változtatások eredményeként a hatóság a Pest megyeihez mérhető, nagy értékű visszaéléseket sikeresen feltárja, egyben a jogszabályok teljes szigorával le tud sújtani az elkövetőkre - hívja fel a figyelmet a VM.