Hikind vissza akarja őket küldeni Németországba ‚“mert sohasem túl késő igazságot szolgáltatni a holokauszt áldozatainak és mivel a holokausztot a németek finanszírozták egyenruhákkal, gázkamrákkal, így most is felelősséggel tartoznak a túlélő bűnösökért.”.
Hikind a honlapján kemény és határozott hangon magyarázta kampányát, amelyet a napilapokban és az autóbuszmegállókban kiragasztott plakátokkal indított el. A plakátok náci katonákat ábrázolnak nőkre és gyerekekre szegezett fegyverekkel. Rajta a felirat: ”Szeretnél-e egy náci szomszédja lenni?”
Az Amerikában élő náci bűnösök ügye különösen kényelmetlen kérdés: ”A felháborodáshoz, amelyet minden ember érez azzal szemben, aki ilyen barbár tetteket követett el, hozzájön annak a nemzetnek a jogos megvetése is, amely több mint 400 ezer embert áldozott fel a harmadik birodalom és szövetségesei legyőzésére” – vélekedik Hikind.
Ma az Egyesült Államokban kb. 4-500 egykor magas rangú náci él. Nem véletlen, hogy a témával az irodalom és a film is foglalkozik: Stephen King regénye novellája, az Apt Pupil, vagy Paolo Sorrentino első amerikai filmje, az Ez az a hely, de eszünkbe juthatnak a téma klasszikusai, Orson Welles filmje, az Óra körbejár, vagy John Schesinger Maraton életre-halála című alkotása.
Hikind a Demokrata Párt színeiben a brooklyni Borough Park negyedet képviseli, ahol a világ egyik legnagyobb, Izrael államon kívüli ortodox zsidó közössége él. A kampány gondolatát egy volt náci esete indította el benne, aki háborítatlanul él New Yorkban.” Ez elfogadhatatlan. Biztos vagyok abban, hogy minden becsületes ember, függetlenül nemzeti hovatartozásától, ezt elfogadhatatlannak tartaná, ha tudna róla. Az a célom, hogy mindenki figyelmét felhívjam erre a botrányos helyzetre. A jóérzésű emberek nem akarnak nácit szomszédjuknak.”
A képviselő elindított egy aláírásgyűjtést és petíciót szándékozik átadni az amerikai igazságügyi minisztériumnak az USA-ban illegálisan élő valamennyi náci háborús bűnös azonnali kitoloncolása érdekében.