Szlovákia;Híd;Bugár Béla;Népi Platform;

- Bugárék búcsúja

Kilépett az úgynevezett Népi Platformból a Híd. Bugár Béla pártja a Kereszténydemokrata Mozgalommal (KDH) és a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unióval (SDKÚ) létesített közös platformot. Ez a három tömörülés együttesen támogatta a szombati elnökválasztáson a KDH frakcióvezetőjét, Pavol Hrusovskyt, aki azonban csúfos vereséget szenvedett, s alig szerzett többet három százaléknál. Felmérések szerint a Híd szavazóinak körülbelül egy százaléka voksolt rá.

„Az elmúlt napok eseményei a szlovákiai politikában minden politikust és politikai pártot saját álláspontjuk egyértelmű, világos és felelősségteljes megfogalmazására kötelezik. Tíz nappal ezelőtt már hangot adtunk aggodalmainknak, és ezeket az elnökválasztás teljes mértékben beigazolta. A Népi Platform egyaránt képtelennek bizonyult az állampolgárok és a résztvevő felek elvárásainak beteljesítésére„ – áll a Híd párt közleményében, amelyet a szlovákiai magyar hírportál, a Paraméter tett közzé. „Meggyőződésünk, hogy a szlovák jobboldalnak egy új arculatra van szüksége, egy olyan polgári vízióra, ami az állampolgárt visszahelyezi az őt megillető helyre – a figyelem középpontjába. A Híd párt ennek a folyamatnak kezdeményezője és aktív résztvevője szeretne lenni. A párt készülő hosszú távú programja, a Polgári Vízió 2016 ebben a szellemben készül, és az együttműködés egyik alapja lehet.” – hangzik a közlemény.

A jobboldal új arculatának kiépítéséhez partnerek keresünk, és szeretnénk együttműködni mindazokkal, akik részt akarnak venni a politikai jobboldal megerősítésében.

Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke politikai riválisát, Mohammed Dahlan volt palesztin belügyminisztert vádolta azzal, köze lehetett Jasszer Arafat volt palesztin vezető meggyilkolásához. Abbász kijelentése azért meglepő, mert palesztin illetékesek eddig Izraelt okolták Arafat halála miatt. Igaz, az sem bizonyított, hogy az egykori palesztin vezetőt megölték volna. Bár svájci tudósok Arafat holttestének exhumálása és annak vizsgálata után azt állították, polóniummal mérgezhették meg Arafatot, orosz és francia szakemberek azonban cáfolták az állítást.