Pick Szeged;negyeddöntő;férfi kézilabda;Wisla Plock;

2014-03-24 06:53:00

Megkeseredett a Pick

A Csurgó fontos, 31-27-es győzelmet aratott a vendég spanyol Ademar León ellen, így az utolsó fordulóban dől el, hogy a magyar csapat bejut-e a férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjébe. A Pick Szeged viszont sima, 31-23 arányú vereséget szenvedett a Nantes otthonában, s nem sikerült bebiztosítania a csoportelsőséget. A Veszprém az első meccsen már dűlőre akarta vinni a továbbjutást a BL-nyolcaddöntőben, ezek után 34 -33-ra kapott ki a Wisla Plock otthonában.

Mivel a Csurgó Spanyolországban 28-19-re kikapott, csak akkor tarthatta életben a negyeddöntőbe jutásról szőtt álmait, ha a visszavágón begyűjti a két pontot. A remek hangulatú találkozón a frenetikus szurkolók által hajtott hazaiak jó támadójátékkal negyedóra elteltével 9-7-re vezettek, majd tíz perc alatt 8-3-as részsikert produkáltak, és ebben a szakaszban már a védelem is jól teljesített. A szünetre hatgólos lett az előny (20-14).

A folytatásban felváltva estek a találatok, majd megrázta magát az Ademar, és felzárkózott 24-21-re. A Csurgónak sikerült kilábalnia a hullámvölgyből, s tartani tudta a 3-4 gólos különbséget. Tíz perccel a vége előtt 27-23 volt az állás.

Castro Álvarez révén versenyben maradtak a spanyolok, akik feljöttek egy gólra (28-27), ám Pordán és Grebenár is lélektanilag fontos pillanatban talált be, eldöntve így a mérkőzést (31-27). A Csurgó egy hét múlva Hannoverben lép pályára, és várhatóan a német ellenfél otthonában is be kell gyűjtenie a két pontot a továbbjutáshoz.

A férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének ötödik fordulójában a Pick Szeged sima vereséget szenvedett a francia Nantes vendégeként. Juan Carlos Pastor csapata hiába kezdett jól, az első félidő közepén átvette az irányítást a házigazda, amely 15-10-es félidő után 31-23-ra nyert. A Szeged ugyan a csoportelsőségért hajtott, amihez legalább egy pontra lett volna szüksége, ám ennek megszerzésére legföljebb az első 20 percben tűnt esélyesnek.

A szegedi kezdésre nem lehetett panasz: 5-2-re, majd 8-6-ra is vezetett, ezt követően azonban mély gödörbe kerültek a vendégek, ziccereket hibáztak, a hazaiak kapusa, a szlovén válogatott Gorazd Skof pedig egyre jobban elkapta a fonalat.

Pastor hiába kért kétszer is időt már az első félidőben, a Nantes elhúzott, és négy-öt gólos előnye ki is tartott a szünetig (15-10), miután a szegedi húzóemberek közül Nikola Prce és Jonas Larholm is képtelen volt a kapuba találni.

A második játékrész elején ismét a Szeged tűnt meggyőzőbbnek, Ilyés Ferencék fel is zárkóztak három gólra (17-14), ám ezt követően megint elhúzott a kék mezes francia együttes. Jonas Källman és Zubai Szabolcs góljai ezúttal kevésnek bizonyultak, a szegediek alárendelt szerepet játszottak a hajrában is, a Nantes így fontos győzelmet aratott és az élre lépett a kvartettben.

A hétvégén utolsó magyar egyletként lépett pályára az MKB-MVM Veszprém. Nagy László csapatkapitány a Wisla Plock ellenei idegenbeli parti előtt arról beszélt, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutás kérdését már az első meccsen szeretnék eldönteni. Hogy ez sikerült-e, döntse el mindenki maga: 16-16-os félidő után a végeredmény 34-33 lett...