Csütörtökön 14 repülő és 13 hajó indult a roncs keresésére. Az előző napokban fogott, a korábbinál gyengébb jelek segítségével sikerült tovább szűkíteni a térséget, ahol kutatnak, de így is majd 58 ezer négyzetkilométert kell átfésülni. A kutatók bizakodóak, azt remélik, hogy most már tényleg közel járnak ahhoz a helyhez, ahol a malajziai légitársaság eredeti útvonaláról letért, MH370-es járata bevégezhette útját.
A kutatást koordináló ausztrál légimarsall, Angus Houston továbbra is optimista. Mint beszámolt róla, az Ocean Shield ausztrál hajó által vontatott lokátor két újabb jel ugyancsak megfelel fekete dobozok jeladásának, de azt jelzi, a dobozok elemei kimerülőben lehetnek. Egy ausztrál felderítő gép bójákat dobott le, amelyek szintén képesek fogni az elektronikus jeleket. Több vízen lebegő tárgyat is találtak a kutatóhajók, de ezek egyike sem kapcsolható a március 8-án eltűnt Boeinghez.
Minden eddiginél többe kerülhet a rejtélyes körülmények között eltűnt maláj gép utáni kutatás. Tucatnyi ország vett részt a keresésben, a terhek jó részét Kína, Ausztrália, Malajzia, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Japán és Dél-Korea vállalta. Becslések szerint eddig 33-42 millió dollárt költhettek a kutatásra és a járulékos költségekre. Ausztráliának csak egyetlen hajó, a HMAS Success bevetése napi félmillió ausztrál dollárba kerül. Az ausztrálok eddig már több mint 7 millió amerikai dollárt költhettek becslések szerint. Az Egyesült Államok 4 millió dollárt tett félre e célra, már 3,2 milliónál járnak. Malajzia nem tett közzé becsléseket.