rabló;taxi;késelés;

- Késsel rabolt taxit

Első fokon tizennégy hónap börtönbüntetéssel sújtotta a Hódmezővásárhelyi Járásbíróság azt a férfit, aki március 22-én késsel fenyegetőzve vitte el egy taxis járművét – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

Szanka Ferenc közlése szerint a bíróság gyorsított eljárásban erőszakkal, illetve az élet, vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel, felfegyverkezve elkövetett jármű önkényes elvétele és fogolyszökés bűntettében mondta ki bűnösnek a férfit.

A vádlott Szegeden szállt be a taxiba, előbb az algyői hídig, majd Hódmezővásárhelyig vitette magát. A városba érve azt kérte a taxistól, hogy vigye tovább Mártélyra, de ezt a sofőr nem vállalta. Az utas ekkor kabátjából egy kést vett elő, azzal kezdett fenyegetőzni. A taxis kiugrott a járműből, támadója átült a kormány mögé és elhajtott. A bejelentés után 15 perccel a helyszínre irányított járőrök a régi Tisza-töltésen feltartóztatták a menekülő M. Lászlót.

A 40 éves férfi a taxiból kiszállva ellenállt a rendőri intézkedésnek, a járőrök csak testi kényszer alkalmazásával tudták elfogni és előállítani a rendőrkapitányságra. A vádlott a rendőrségen, miközben a mellékhelyiséghez kísérték, megpróbált elszaladni, de az egyenruhások elfogták.

Charles Chaplin életéről sok könyv készült, köztük van egy nem teljesen őszinte is, amelyet maga irt 1964-ben. Most Peter Ackroyd, az egyik legtermékenyebb és legérdekesebb angol író írt egy újabbat, amelyben azt akarja kimutatni, hogy mindaz, aki Chaplin volt, a jó, a rossz, a zseni, a kegyetlen,a gyengéd, a félelmetes dührohamokban kitörő,az etikus, az etikát sértő,a kétezer nő, akikkel rosszul bánt, a kiskorúak, akiket elcsábított, egyetlen okra vezethető vissza: a gyermekkorára, amelyet végtelen szegénységben, szeretet és remény hiányában élt át.