A beszámolókat ismertető dpa hírügynökség szerint a támadók azt követelték az ukrán belügyi laktanya katonáitól, hogy adják át minden fegyverüket, és álljanak át a lázadók oldalára. Az ITAR-TASZSZ azt jelentette, hogy mikrobuszokkal a helyszínre érkező, szürke egyenruhás ismeretlenek Molotov-koktélokat kezdtek el bedobálni a kaszárnya területére, amire válaszul bentről lövések dördültek és tűzpárbaj alakult ki. Egy ember meghalt további 12 megsebesült.
Obama egy nappal azelőtt adott tévéinterjút, hogy Genfben találkozik az amerikai, az orosz és az ukrán külügyminiszter, valamint az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főmegbízottja, hogy az ukrán válság megoldásáról tárgyaljon. A négyoldalú tanácskozás kudarca esetére névtelenül nyilatkozó amerikai hivatalos személyek újabb Oroszország elleni szankciókat helyeztek kilátásba, és jelezték azt is, hogy az Egyesült Államok egészségügyi felszerelést és felső ruházatot (kabátokat) szándékozik küldeni az ukrán hadsereg számára.
Az amerikai elnök Moszkvát okolta az ukrajnai krízis miatt. Mint mondta, Oroszország már most is megérzi a Krím félsziget márciusban történt elcsatolása miatt ellene bevezetett gazdasági büntetőintézkedéseket. "Putyin úr döntései nemcsak Ukrajnának ártanak, hanem hosszú távon Oroszországnak is" - hangoztatta Barack Obama. Hangot adott meggyőződésének miszerint Oroszország nem érdekelt abban, hogy konfrontálódjon az Egyesült Államokkal.
"Nincs szükségünk háborúra" - szögezte le az amerikai elnök.
Az állategészségügyi hatóság szakemberei az eddigi boncolási eredmények alapján kizárják, hogy az elhullás oka a zoonózis nevű állatról emberre is terjedő fertőző megbetegedés lenne. Egyelőre sem az állatpusztulás pontos okát, sem a folyóba dobott sertéshullák eredetét nem tudták megállapítani.
A múlt hónapban több mint 130 sertéstetemet találtak Kelet-Kína egyik nagy folyójában, Csianghszi tartomány székvárosának ivóvízgyűjtő területén. Egy évvel ezelőtt, 2013 márciusában elhullott sertések ezreit találták Sanghaj Huangpu folyójában, ami pánikot keltett a metropolisz lakóinak körében. Mint kiderült, a betegségben elhullott állatok a sertéstelepeiről ismert Csöcsiang tartományi Csiahszing városban kerültek a folyóba.
A kínai média akkoriban feltárta, hogy az elpusztult állatoktól bevett gyakorlatként szabadulnak meg úgy a gazdák, hogy a folyóba dobják őket. Akkoriban sertések tízezrei pusztultak el a tenyésztés és tartás hiányosságai, betegségek és a rossz időjárás miatt. Az esetet követően a hatóságok közölték, hogy megszigorították az állategészségügyi ellenőrzéseket és az elhullott állatok kezelésének rendjét.