döntő;Real Madrid;Valencia;Király-kupa;Josep Maria Bartomeu;

2014-04-18 07:59:00

A Király Kupa a királyi gárdáé

Ebben a szezonban a Barcelona (szinte biztosan) nem nyer semmit: szerda este 2-1-es vereséget szenvedett a Real Madrid ellen a Király Kupa Valenciában rendezett döntőjében.

A finálé színvonala meg sem közelítette a március végi el clásicóét. A királyi gárda Di María korai góljával szerzett vezetést, Bartra a semmiből, szöglet utáni szép fejessel egyenlített a második félidő derekán. Úgy tetszett, a találkozó hosszabbítást hoz, amikor a fehérek saját büntetőterületük bal oldalánál labdát szereztek, s hasonlóan ahhoz, ahogy a 9. percben, ezúttal is három érintősből végigvitték az akciót, s Bale eldöntötte a meccset.

A walesi cirka 60-70 méteres szólót vágott le, az sem akadályozta meg, hogy Bartra kilökte a pályáról, ám annyival gyorsabb volt a védőnél, hogy így is utolérte a labdát, majd Pinto kapujába gurított. Parádés gól, mi tagadás, bár a legszebb jelent mégis Cristiano Ronaldo nevéhez fűződik: a meccset sérülés miatt kihagyó portugál Lionel Messit vigasztalta a lefújás után.

"Borzalmas héten vagyunk túl, én vagyok az utolsó, aki ezt akarta. A labdabirtoklás most kevés volt. Bale gólja után Neymar még kapufára lőtt, de ezen kívül nem nagyon voltak helyzeteink" - nyilatkozta a letört Gerardo Tata Martino. A katalán lapok felmérése szerint a szurkolók 90 százaléka menesztené, de nála is rosszabb a megítélése Josep Maria Bartomeu elnöknek.

Nem csoda: nevéhez kétes dicsőség fűződik. Joan Gaspart elnöklése (2000-2003) idején fordult elő legutóbb, hogy három egymást követő mérkőzését elveszítette a csapat. A drukkerek elnökválasztást követelnek a nyáron, úgy vélik, ezzel a testülettel nem lehet nekifogni az elengedhetetlen reformoknak.

"A Barca csak próbálta velünk felvenni a versenyt, de ez nem sikerült neki. Erőt kell merítenünk ebből a sikerből a további terveink megvalósítása érdekében" - mondta boldogan Carlo Ancelotti, a fővárosiak mestere, aki első trófeáját nyerte el a Madriddal.

A klub első embere, Florentino Pérez is arra hívta fel a figyelmet, hogy a diadal lökést adhat a bajnoki cím, illetőleg a BL-serleg eléréséhez, míg a csapatkapitány Jesének ajánlotta a győzelmet: "Súlyos sérülése miatt nehéz időszakon megy keresztül" - mondta Iker Casilla