világbajnokság;magyar jégkorong válogatott;Rich Chernomaz;divízió 1/A-csoport;Gajducsenko;

2014-04-22 07:53:00

Most jön a neheze

Gólzáporos bemutatkozó meccse után a második mérkőzésén elszenvedte első vereségét a dél-koreai divízió 1/A-csoportos világbajnokságon szereplő magyar jégkorong-válogatott. Rich Chernomaz együttese Ukrajnával mérte össze tudását és három emberhátrányos gólt kapva végül 3-0 arányban maradt alul.

A hazaiak ellen 7-4-es győzelemmel mutatkozott be a magyar jégkorong-válogatott a Dél-Koreában zajló divízió 1/A-csoportos világbajnokságon vasárnap. Rich Chernomaz szövetségi kapitány igen elégedett volt csapata teljesítményével, amely különösen az emberelőnyös helyzeteket oldotta meg kitűnően.

2. forduló:

Ukrajna-Magyarország 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
gól: Beluhin (5.), Safarenko (30.), Timcsenko (31.)

Sajnos az ukránok elleni második mérkőzés már nem sikerült ilyen jól a mieinknek.

A két csapat régi ismerőse egymásnak, és az ukránoknak bizony volt miért

törleszteniük, hiszen a magyar válogatott egyszer a feljutástól fosztotta meg őket (2008, Szapporó), egyszer pedig a kiesésüket okozta (2012, Ljubljana).

Az ukránok komolynak mondható előnnyel várhatták a magyarok elleni összecsapásukat, hiszen miután a vb-első napján ők léptek jégre a leghamarabb, hét órával többet pihenhettek, mint ellenfelük. Ez az előny már a mérkőzés elején megmutatkozott, az ukránok szinte a kapuja elé szegeszték Rich Chernomaz együttesét.

Az ukrán tűzijátékot azonban túléltük, köszönhetően Hetényi parádés védéseinek, ám ennek ellenére a harmadot nem úsztuk meg bekapott gól nélkül. Az ukrán mezőnyfölény előbb emberelőnnyé, majd góllá érett, Beluhin közelről lőtt a jobb felső sarokba Mihály kiállítása alatt.

Később Kovácsot is kiküldték, de ekkor szerencsével sikerült kivédekezni ezt a két percet. Ahogy lassan ébredezett a magyar csapat, már helyzetekig is eljutott. A szünet előtt egy újabb ukrán emberelőnyben Hetényi védett bravúrral.

Az első játékrészben 17-3 volt a kapura lövés az ukránok javára, és továbbra is ők kezdeményeztek. A meccs derekán előbb Pozsgait, majd Sofront állították ki, és az ukránok 1 perc 3 másodperc alatt kétszer is betaláltak.

A magyaroknak azonos létszámban csupán felvillanásai voltak, igazi ziccert nem sikerült kialakítaniuk. A harmadik harmadban sem változott jelentősen a játék képe, inkább Hetényinek volt munkája.

Az ukránok a végén már csak arra figyeltek, ne kapjanak gólt, igaz, Kovács lövését Gajducsenko bravúrral védte fektében. A hajrában újra a magyar kapus pillanatai következtek kettős emberhátrányban, több gól viszont nem született, így maradt a 3-0.

A magyaroknak két meccs alatt három pontjuk van, és a folytatás sem lesz könnyű, mert a következő két ellenfelük, a szlovén, illetve az osztrák tavaly még az élvonalban szerepelt, és februárban a szocsi olimpián is pályára lépett csapat lesz.
A magyarok legközelebb, közép-európai idő szerint holnap 5.30-kor, az olimpiai hetedik szlovénokkal találkoznak.