futball;BL;Real Madrid;Bayern München;

2014-04-24 01:00:00

Real Madrid-Bayern München 1-0

A Real Madrid Karim Benzema találatával 1-0-ra legyőzte hazai pályán a címvédő Bayern Münchent a Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsén.

Az első komolyabb megmozdulásra 13 percet kellett várni.  Robben a tizenhatos előtt tisztára játszotta magát, majd fordulásból lőtt, a megpattanó labda nem sokkal a jobb alsó sarok mellett suhant el.

A 19. percben pedig a Real Madrid megszerezte a vezetést, Ronaldo passza után Coentrao iramodott meg a balösszekötő helyén, majd laposan középre passzolt, ahol Benzema érkezett.

A 26. percben  Ronaldo kapásból mellé lőtte, óriási helyzet maradt ki.

A 41. percben Di Maria  bombája  a léc felett suhant el.

Rögtön a második félidő elején helyzetbe került a Real Madrid, Ronaldo kiszorított szögből bombázott, de lövését Neuer hárította.

Az 51. percben egy megpattant Rafinha-lövés után kellett védeni Casillasnak, majd tíz perc elteltével Robben löketénél volt dolga a hazaiak kapusának.

A 68. percben Ronaldo húzott el a baloldalon, majd váratlanul laposan lőtt, a rövid sarok elől mentett Neuer.

A 84. percben Götze került helyzetbe, de Casillas bravúrosan védett.

A 90. percben Alonso hatalmasat mentett a nagy helyzetben lévő Müller elől, így marad az 1-0 a Real javára.