jégkorong válogatott;Rich Chernomaz;divízió 1/A csoportos világbajnokság;

2014-04-25 08:00:00

Egy pont a sógoroktól

Noha tegnap sem nyert, tegnap végre tényleg jól játszott a magyar férfi jégkorong válogatott a dél-koreai divízió 1/A csoportos világbajnokságon: hosszabbítást követően kapott ki az osztrákoktól (5-4). A mai utolsó fordulóban a meglepetésre feljutásra álló japánok ellen tét már nincs, a bennmaradás biztos,a kérdés, hogy a 4. vagy 5. helyen zárunk.

Megtört a jég! Végre gólt, sőt: gólokat ütött a magyar válogatott a dél-koreai vb utolsó előtti fordulójában. Az osztrákok ellen - akárcsak a budapesti felkészülési tornán - négy magyar találat született, de ez megint csak egy pontot eredményezett: a meccset végül a februárban a téli olimpián is szereplő sógorok nyerték hosszabbítás után.

A vb – számokban
Tegnapi eredmények
4. forduló: Szlovénia–Ukrajna
5-3, Ausztria–MAGYARORSZÁG
5-4 h.u., Japán–Dél-
Korea 4-2.

Noha az esélyeink nem voltak jók, tovább nehezítette Rich Chernomaz kapitány dolgát, hogy az egyik alapember, Vas János sérülés miatt nem vállalta a játékot.

Ennek ellenére ezen a meccsen játszott a legjobban a válogatott, és ha csak egy

kicsit szerencsésebb, vagy Starkbaum egy kicsit gyengébben véd, már az első harmad után eldönthette volna a három pont sorsát (16-3 volt a lövési arány a javunkra).

Aztán hiába szereztünk kétgólos előnyt, három védelmi rövidzárlat, és máris az osztrákoknál volt az előny. A harmad lefújása pillanatában Sebők talált be: a videóbíró alapján éppen ért a találat.

A mai program

MAGYARORSZÁG–Japán
(5.30 óra, Tv: Sport1)
Ausztria–Szlovénia (9)
Ukrajna–Dél-Korea (12.30)

A záró játékrészben még egy-egy találat született, és jöhetett a hirtelen halál… Amikor kettős emberelőnybe kerültek a magyarok, benne volt a levegőben a győzelem, ám Bartalisék elhibázták a sanszot, míg az ellenfél nem volt ilyen

előzékeny (5-4) Rich Chernomaz alakulata a vb legjobb játékát nyújtotta a vb-n, de az is csak egy pontot ért.

Mindenesetre az osztrákok ezzel karnyújtásnyira vannak a feljutástól, és ha nem kapnak ki ma a rendes játékidőben a szlovénoktól - akik bedarálták tegnap az ukránokat - akkor jövőre a világelitben folytathatják. Akárcsak a japánok, akik a dél-koreaiakat legyőzve a saját kezükbe vették a sorsukat. Amennyiben legyőzik a magyarokat, ők is feljutnak a legjobbak közé.Remélhetőleg ehhez Sebőkéknek is lesz egy-két szavuk…

Jégszilánkok

Nem sokon múlt, hogy a jól játszó magyar válogatott legyőzze a jóval esélyesebb osztrákokat. A jegkorongblog.hu segítségével összeszedtük, miként vélekednek az érintettek.

Rich Chernomaz magyar szövetségi kapitány: "A meccs nagy részében elégedettek lehetünk azzal, ahogy játszottunk. A kétgólos vezetés megszerzését követően két rövidzárlat következett, amivel engedtük őket kiegyenlíteni. Mindig megtaláltuk a módot, hogy visszakaparjuk magunkat, ami megmutatta a csapat karakterét. A hosszabbításban képtelenek voltunk gólt lőni az öt a három elleni játék során."

Kovács Csaba, a magyar válogatott támadója: "Azt gondolom, talán többet érdemeltünk ennél az egy pontnál, de a hoki istenei úgy döntöttek, mégsem kapunk többet. Most voltunk talán a legfrissebbek, de okosabban kellett volna végigjátszani ezt a hatvan percet."

Sebők Balázs, a magyar válogatott csatára: "Megszereztem életem első felnőtt válogatott góljait, de felemás érzések uralkodnak bennem. Inkább csalódott vagyok, nagyon szerettünk volna nyerni, és meg is kellett volna lennie ennek a sikernek. Mindent megtettünk, vannak ilyen mérkőzések. Sajnos most így alakult, de remélem, a japánok ellen sikerül győzni."