A közgyűlésen Csányi ismertette a tavalyi eredményeket: eszerint a bankcsoport 64 milliárd forintos adózás utáni nyereséggel zárt, ennek kétharmadát osztják vissza a részvényeseknek, ez 145 forintos osztalékot jelent.
A bank ennél jobb eredményt is elérhetett volna, de a nyereség több mint felét felemésztette a bankadó, a tranzakciós illeték, az ukrán leánybanki veszteségek és az emlékezetes GVH bírság. Az OTP Bank részesedése a magyar piacon 27 százalékos. Az ukrán válság a bank szempontjából sem ért még véget: a tegnap bejelentett adatok szerint az idei első negyedévben 678,4 millió hrivnya vagyis jelenlegi árfolyamon 13,4 milliárd forintos veszteséget termelt az ukrán OTP.
Magyarországon is tárgyalunk bankvásárlásról - felelte részvényesi kérdésre Csányi Sándor. Egy másik országban, ahol kisebb az OTP piaci részesedése, hamarosan sikerülhet egy akvizíció. Az MKB Banknak hamarosan ki kell vonulnia a magyar piacra, vevőesélyesként többen az OTP-t emlegették. Bár az MKB nevét a tegnapi közgyűlésen Csányi nem említette, az MNB már küldött jelzéseket, hogy nem örülne, ha nagybank vásárolna nagybankot a magyar piacon.
Ha nem az OTP veszi meg, akkor előfordulhat, hogy az államnak kell konszolidálnia - tette hozzá Csányi, ismét utalva rá, hogy van olyan szereplő a magyar piacon, amely már határozott a kivonulásról. Ez esetben vagy be kell zárni a bankot, vagy valakinek át kell vennie az eszközöket. Csányi ugyanakkor hozzátette: ez nem jelent csődöt, azt a tulajdonosok sem engedhetik meg maguknak.
A bank egyúttal bejelentette a Budapesti Értéktőzsde honlapján az új vezető tisztségviselőit: Becsei András lett az OTP Jelzálogbank Zrt. vezérigazgatója, Kovács Antal pedig az igazgatóság elnöke. Gyuris Dániel, korábbi vezérigazgató-helyettes április 15-én jelentette be, hogy közös megegyezéssel megszüntetik munkaviszonyát.