Hungaroring;Kiss Pál Tamás;túraautó világbajnokság;Michelisz Norbert;Zengő Motorsport;Zengő Zoltán;

2014-05-05 07:55:00

Michelisz: pontos sofőr

A túraautók-világbajnokságának (WTCC) negyedik hungaroringi versenyhétvégéjén ezúttal nem sikerült Michelisz Norbertnek, ami a korábbi három alkalommal mindig: nem állhatott dobogóra. A magyar pilótának - és az érte szorító 58 ezer szurkolónak - meg kellett elégednie a pontszerzéssel. A nézők így sem maradtak ki az ünneplésből: az Auto GP-sorozatban Kiss Pál Tamás szombaton 2. lett.

Azt mindenki tudja, hogy a Hungaroringen nemigen álmodhat dobogós helyezésről, akinek nem jön össze az időmérő. Nos, a hétvégi WTCC vb-futamok kvalifikációs edzésén a hazai nézők nagy kedvence, Michelisz Norbert a Q1-ben még a harmadik helyen végzett, ám a Honda felfüggesztési hibája miatt a folytatásban már nem tudott pályára gurulni, így a 12. helyen végzett.

A WTCC Magyar Nagydíj eredménye

1. futam: 1. Yvan Muller (francia, Citroën C-Elysée), 2. José María López (argentin, Citroën C-Elysée), 3. Tiago Monteiro (portugál, Honda Civic), …, 6. Michelisz Norbert (Honda Civic).
2. futam: 1. Gianni Morbidelli (olasz, Chevrolet RML Cruze), 2. Tiago Monteiro (portugál, Honda Civic), 3. Hugo Valente (francia, Chevrolet RML Cruze) 1.206 mp h., ..., 10. Michelisz Norbert (Honda Civic).
A vb állása: 1. López 115 pont, 2. Muller 105, 3. Sebastien Loeb (francia, Citroën C-Elysée) 84, ...9. Michelisz 23.

"Azt mondják, mindig kell találni pozitívumokat, egyelőre ez most nem megy. Csalódott vagyok, elsősorban azért, mert mindez hazai közönség előtt történt. Viszont megvan az az előnye a dolognak, hogy nem kell sokat foglalkozni a versenystratégiával, mert nem lesz veszítenivalóm. Ennek megfelelően vezetek majd" - mondta Michelisz még szombaton, míg Zengő Zoltán csapatfőnök azt mondta, biztos abban, hogy a technikai hiba elvett Norbitól egy pole pozíciót. Aztán Michelisz tegnap beült a

Hondába, és mesébe illő rajtot mutatott be. Mire a mezőny elért a kettes kanyarig, Michelisz már a hatodik helyen száguldott. Ez a kezdés fölvetette, mindez elég lehet a hátralévő több mint 13 körben arra, hogy a magyar kedvenc odaérjen az élre?

Kiss Pál: nagy eredmény
Kiss Pál Tamás dobogóra állhatott az Auto GP-sorozatban: a miskolci fiatalember a második helyen végzett a szombati első futamon, míg a tegnapi második versenyen a 7. lett. A Zele Racing pilótája a hazai közönség által buzdítva szombaton kis híján befogta az élen autózó Szato Kimiját, ám csak annyit ért el, hogy a leggyorsabb kör az övé lett. Vasárnap - szintén a japán pilóta lett az első - a 22 éves magyar a hetedik rajtkockából vágott neki a 18 körös viadalnak, s bár feljött a negyedik helyre, a kerékcserék során egyre hátrébb csúszott, végül az utolsó hét körben a kilencedik pozícióból küzdötte fel magát hetediknek. Az összetett állása:  1. Szato 114 pont, 2. Kiss Pál Tamás 75, 3. Markus Pommer (német) 65.

Ám a mezőny szinte megmerevedett. Egyedül azért lehetett izgulni, hogy a kilencszeres rali-világbajnok francia Sebastien Loeb ne tudja megelőzni a Zengő Motorsport versenyzőjét. Nem sikerült, Michelisz a 6. helyen zárt.

A szurkolók aztán a második futamtól hasonló csodát vártak, vagy még nagyobbat, ám a 11. helyről rajtoló Michelisz mindössze egy helyet tudott javítani, így a még éppen pontszerző 10. pozícióban ért célba.

"Az első versenyen a rajt után következő néhány kanyarban pontosan úgy alakult minden, ahogyan szerettem volna, később azonban nem volt esélyem az előzésre, mert a motor helyenként kihagyott. Ezzel együtt azt mondom, ha az időmérő után valaki azt mondja, hatodik és tízedik leszek, elfogadtam volna előre" - összegzett Michelisz, aki összetettben előrelépett a 9. pozícióba.

A WTCC következő fordulóját a hétvégén rendezik a Slovakiaringen.