MotoGP;gyorsaságimotoros-világbajnokság;Marc Marquez;Mika Kallio;

2014-05-05 07:58:00

Marquez, mint legenda

A gyorsaságimotoros-világbajnokság jerezi futamán ismét bebizonyosodott, hogy a spanyol Marc Marquez 22 éves korára valódi legenda lett.

A MotoGP címvédője pályafutása 100. versenyén olyan magabiztosan nyert, ebben az esztendőben immár negyedszer – a négy versenyből –, hogy arra nehéz jelzőket találni. Marquez előtt ilyen négyes sorozatra a királykategóriában 1992-ben Mick Doohan volt képes.

A spanyol máris 28 ponttal vezet összetettben a többiek előtt, azaz akkor is az élen marad, ha lenulláz egy futamot. A második helyen beért Valentino Rossi nemcsak a maga „ezüstjének” örülhetett, hanem annak is, hogy a Moto3-as csapata újfent győzött.

A legkisebb kategóriában egymás után másodszor lett első Romano Fenati, aki két spanyolt, Efren Vázquezt és Alex Rinst előzte meg kevesebb mint két tizeddel.

A Moto2-ben kisebb csoda történt, ugyanis a dobogóra nem állhatott fel spanyol versenyző. Itt a finn Mika Kallio diadalmaskodott Dominique Aegerter és Jonas Folger előtt. A legjobb hispán, az összetettben vezető Rabat a negyedik lett.